W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Finał 12. edycji ogólnopolskiego młodzieżowego festiwalu filmowego Unia Film Festival 2022

Finał 12. edycji ogólnopolskiego młodzieżowego festiwalu filmowego Unia Film Festival 2022
Data rozpoczęcia 2022-09-22
Godzina rozpoczęcia 10:30
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie,
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

W finale znajdzie się 15 filmów krótkometrażowych nastolatków z całej Polski. Oceni je jury profesjonalne w składzie: reżyserzy Maciej Cuske i Bartosz Kruhlik, reżyserka i scenarzystka Anna Pawluczuk oraz dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego, animator kultury Andrzej Rusin. Swoje nagrody przyzna także jury młodzieżowe, złożone z byłych laureatów i wolontariuszy Unia Film Festival w składzie: Olga Dziedzic, Urszula Taraszka, Kacper Wiącek i Ala Wierzbicka. Młodzieżowa Rada Miasta Lublin przyzna nagrodę za film szczególnie ważny dla młodzieży zaś publiczność w głosowaniu wybierze swój ulubiony film. W części muzycznej usłyszymy uczniów III LO w Lublinie: wokalistkę Anię Rogowską i instrumentalistę Dominika Dudzisza.

Festiwalowi towarzyszą warsztaty zarówno w formie stacjonarnej jak i zdalnej. Finaliści UFF będą mogli w dniach 21 i 23 września wziąć udział w warsztatach realizatorskich z reżyserem i producentem Krzysztofem Rzączyńskim, scenariuszowych z Anną Pawluczuk i warsztatach na temat prawa autorskiego w filmie z Pauliną Haratyk.

Program :

  • 10.30 – otwarcie i część muzyczna
  • 11.00 – I blok filmowy
  • 12.15 – II blok filmowy
  • 13.30 – część muzyczna; ogłoszenie werdyktów i wręczenie nagród
  • 14.15 – spotkanie finalistów UFF 2022 z jury festiwalu

UFF 2022 jest częścią projektu Europejska Stolica Młodzieży Lublin 2023 i został zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.
Organizatorzy: III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie, we współpracy ze Stowarzyszeniem Unia Absolwentów, Centrum Kultury w Lublinie i Kinoteatrem Projekt.
Patroni i partnerzy: Szkoła Języka Angielskiego Linguaton, Fundacja Rozwoju Oświaty Lubelskiej Lubelski Festiwal Filmowy.
Patroni medialni: Dziennik WschodniGab In Net Radio Gabinetowe i Radio Lublin.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej