W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Finisaż wystawy Kazimierza Kraczonia

Finisaż wystawy Kazimierza Kraczonia
Data rozpoczęcia 2017-09-08
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Filia nr 21 MBP, Rynek 11
Organizator Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Kazimierz Kraczoń – urodzony w Lublinie w 1973 roku. Tu ukończył szkołę podstawową i średnią. Następnie rozpoczął studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Po ukończeniu studiów wrócił do Lublina, gdzie rozpoczął pracę zawodową, współpracując z biurami architektonicznymi, a następnie otwierając własną pracownię architektoniczną. Równolegle do zainteresowań architektonicznych zawsze towarzyszyło mu zamiłowanie do rysowania i malowania. Rysunek odręczny do dziś jest dla niego nieodzownym narzędziem w pracy zawodowej, ale również metodą zapisu rzeczywistości i sposobem spędzania wolnego czasu. To zamiłowanie do rysowania i malowania zaowocowało otwarciem autorskiej szkoły rysunku i malarstwa, w której od lat przygotowuje młodzież na studia architektoniczne, a także prowadzi plenery rysunkowe i akwarelowe dla różnych grup wiekowych. W swoich akwarelach najchętniej ukazuje piękno rodzinnego miasta, a także wyjątkowość architektury polskiego pogranicza. W sposób szczególny są mu bliskie tematy związane z Roztoczem – pejzaż, drewniane cerkwie, chałupy, kościoły. Lubi pracować w plenerze uważając, że właśnie wtedy najlepiej można poczuć atmosferę miejsca z niepowtarzalnym światłem, powietrzem, zapachem. Od wielu lat współpracuje z galeriami w Lublinie i Kazimierzu Dolnym. Uczestniczy w plenerach malarskich i rysunkowych. Swoje prace prezentował też na kilku wystawach indywidualnych i zbiorowych związanych tematycznie z Lublinem i Roztoczem. Jest członkiem Izby Architektów RP oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich.

 

Akwarela jest dla mnie próbą zmierzenia się z tym, co nieprzewidywalne. To wymagająca odwagi odpowiedź na wyzwanie jakie stanowi biel arkusza i pokora wobec tego, co na nim powstaje…