W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Fotografie Ansela Adamsa z obozu dla internowanych japońskich Amerykanów w Manzanar

Fotografie Ansela Adamsa z obozu dla internowanych japońskich Amerykanów w Manzanar
Data rozpoczęcia 2023-09-01
Data zakończenia 2023-09-30
Miejsce Zaułek Hartwigów, Kowalska 3
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

…cierpiący z powodu wielkiej niesprawiedliwości” | Fotografie Ansela Adamsa z obozu dla internowanych japońskich Amerykanów w Manzanar

Od 1 do 30 września prace autora będzie można podziwiać w Zaułku Hartwigów. Ciekawostką jest fakt, że jedna z jego fotografii, „The Tetons and the Snake River”, została razem ze 115 innymi zdjęciami wysłana w kosmos na pokładzie sondy kosmicznej Voyager, jako przesłanie dla pozaziemskich cywilizacji!

Choć jego fotografie miały przede wszystkim na celu pokazywać piękno i służyć ochronie dzikiej przyrody, to skupiał się także na ludziach, m.in. promując zanikającą kulturę Indian żyjących w rezerwatach. Wybuch II wojny światowej zwrócił jego uwagę na krzywdę, której doświadczyli Amerykanie japońskiego pochodzenia po atakach na Pearl Harbour, zmuszeni przez rząd amerykański do przebywania w wojennych centrach relokacji.

Wstęp wolny. Wystawa plenerowa bez ograniczeń czasowych.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej