W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Frajda, granda, bzik – KolektTacz | Spektakl rodzinny

Frajda, granda, bzik – KolektTacz | Spektakl rodzinny
Data rozpoczęcia 2022-11-13
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce ACKiM UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

Warsztaty Kultury zapraszają na spotkanie: naturalne, swobodne, otwarte, włączające i wrażliwe. Spokój, bliskość, wspólnota, rodzina. Czego w niej doświadczamy? Różnorodności, niespodzianek, nieporozumień, frajdy, awarii, kłótni i bzika! Jesteśmy od siebie różni, każdy niesie ze sobą swoją historię, spotykamy się, czekamy na siebie, uciekamy od siebie. Jesteśmy jak kolorowe kuleczki wrzucone do jednego pudełka – czasem się ściskamy, czasem toczymy obok siebie, a czasem zderzamy, wywracamy i powodujemy eksplozję. Eksperymentujemy, dojrzewamy obok siebie, poznajemy samych siebie... właśnie dlatego, że jesteśmy razem, połączeni niewidzialną siatką uczuć i myśli. Czy bywa nam ze sobą ciężko? Jasne! Każdy przecież przekracza swoje granice, każdy się potyka, każdy rozkręca od czasu do czasu własną grandę! Performując, szukamy szczególnej energii, która daje swobodę, skupienie a zwłaszcza radość. Prowokujemy, tworzymy i obserwujemy relacje, także pomiędzy sobą. W spektaklu podejmujemy niezwykle ciekawy dla nas temat postrzegania odmienności. Dostrzegania różnic i reagowania na nie, akceptowania ich. Towarzyszy nam niezaprogramowana na siłę interakcja. Pragniemy podkreślić wagę kontaktu zarówno z samym sobą, jak i kolektywnego działania we wspólnocie.
Spektakl przyjazny autyzmowi. 

O zespole: Kolekttacz tworzą Aniela Kokosza, Paulina Giwer-Kowalewska i Agnieszka Dubilewicz. Kolektyw powstał w marcu 2020 roku, z potrzeby wspólnego tworzenia. Artystki w swojej pracy korzystają z narzędzi wywodzących się z techniki tańca współczesnego, improwizacji i somatycznych praktyk pracy z ciałem.

Informacje praktyczne: 
Dla kogo: spektakl dla rodzin z dziećmi 2–7 lat
Zapisy: przez formularz online dostępny na stronie Warsztatów Kultury, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.