W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Gala 70-lecia Radia Lublin – koncert Krzysztof Cugowski i Mistrzowie Gitary

Gala 70-lecia Radia Lublin – koncert Krzysztof Cugowski i Mistrzowie Gitary
Data rozpoczęcia 2022-09-20
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Radio Lublin
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Koncert Krzysztof Cugowski i Mistrzowie Gitary to koncert na niezwykły wokal i sześć mistrzowskich gitar. Po raz pierwszy tego koncertu można było wysłuchać w Radiu Lublin 1 października 2021 roku. Pomysł na projekt Krzysztof Cugowski i Mistrzowie Gitary zaczął kiełkować już kilka lat temu.

W 2014 roku zagraliśmy na jednej scenie z Ryszardem Sygitowiczem i Jackiem Królikiem, dwoma prawdziwymi mistrzami gitary. Byłem pod ogromnym wrażeniem tego brzmienia. Już wówczas pomyślałem, dlaczego nie zebrać na jednej scenie kilku najlepszych gitar i pokazać prawdziwą siłę polskiego rocka” – mówił Krzysztof Cugowski.

W ten sposób narodził się pomysł niezwykłego koncertu, podczas którego wybitni gitarzyści rockowi grają utwory z repertuaru Krzysztofa Cugowskiego. Wokalista, który z Radiem Lublin jest związany od lat siedemdziesiątych, podkreślał:

Wybór miejsca na premierę koncertu był dla mnie oczywisty. Radio Lublin przez lata było dla mnie niemal drugim domem i nadal towarzyszy mi w wielu projektach. 

W projekcie wezmą udział wybitni gitarzyści:

  • Dariusz Kozakiewicz (zespół Perfect)
  • Marek Raduli (ex.zespół Anny Wyszkoni, Laboratorium, ex. Budka Suflera i Bajm)
  • Ryszard Sygitowicz (ex. Perfect)
  • Jacek Królik (Krzysztof Cugowski, Andrzej Sikorowski, Grzegorz Turnau, ex. Brathanki i Chłopcy z Placu Broni)
  • Robert Kubiszyn (Krzysztof Cugowski, Grzegorz Turnau, Natalia Kukulska, Anna Maria Jopek, Marek Napiórkowski).
  • Łukasz Adamczyk (m.in. Grzegorz Turnau)

Mistrzowie Gitary będą wspierani przez doskonałych instrumentalistów: Cezarego Konrada i Tomasza Kałwaka. Co usłyszy publiczność? „Na pewno będzie to dawka solidnego rocka” – zapewnia Krzysztof Cugowski.