W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Gala „Bezpieczna e-szkoła”

Gala „Bezpieczna e-szkoła”
Data rozpoczęcia 2013-12-11
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce ACK "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Akcja

11 grudnia 2013 r., o godz. 10:00 w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” odbędzie się gala podsumowująca działania gimnazjalistów i licealistów, zainicjowane w ramach projektu „Bezpieczna e-szkoła”, realizowanego przez Fundację „5Medium”.

Podczas gali reprezentanci poszczególnych placówek opowiedzą o podejmowanych przez siebie inicjatywach m.in. o wystawie fotograficznej „Remiks w plenerze”, warsztatach „CyberMY”, filmie „Bezpieczna e-szkoła”, akcji „Siódemka remiksuje – Kochanowski byłby dumny”. Oprócz młodzieży będziemy mieli okazję posłuchać prelekcji wygłoszonych przez zaproszonych gości: dra Radosława Bomby (UMCS) - „Wizualne remiksy. Nowe formy przekazu wiedzy” i Michała Korby (Vena Art) - „Internet dziwne miejsce dla dziwnych ludzi, jak nie wpaść w wir głupoty”.

Głównym zadaniem projektu „Bezpieczna e-szkoła” jest aktywizacja młodych ludzi do podejmowania inicjatyw kulturalnych na rzecz ich lokalnej społeczności, poprzez podniesienie ich kompetencji w zakresie świadomego, bezpiecznego, krytycznego i twórczego korzystania z medium, jakim jest Internet. „Bezpieczna e-szkoła” jest również programem wsparcia rodziców, wychowawców i nauczycieli w tak trudnym procesie, jakim jest wychowanie i kształcenie pokolenia dzieci i młodzieży, które urodziły się w czasach wszechobecnych technologii komunikacyjno-informatycznych.

W okresie od maja do października 2013 r. młodzież z 15 różnych placówek m.in. z Gimnazjum nr 19, Gimnazjum nr 14, Prywatnego Gimnazjum i Liceum im. Królowej Jadwigi oraz Bursy nr 5 wzięła udział w cyklu warsztatów z bezpieczeństwa w Internecie, remiksu literackiego oraz z zarządzania projektem. Warsztaty miały na celu przekazanie młodzieży wiedzy na temat bezpiecznego i świadomego korzystania z Internetu, praktycznych umiejętności posługiwania się i wykorzystywania nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz umiejętności zarządzania grupą i projektem.

Po zakończonym bloku warsztatowym jego uczestnicy pod okiem opiekuna-koordynatora (wolontariusz współpracujący z Fundacją w ramach projektu) rozpoczęli realizację swoich autorskich mikro-projektów: wystaw (zdjęć, plakatów i koszulek), gry miejskiej, filmików, wlepek, ulotek. Wśród pomysłów na inicjatywy, które zostały zrealizowane przez młodzież znalazły się również: bieg pod hasłem „Jesteśmy bezpieczni w necie i w świecie”, „Akademia Przepowiedni Przyszłości”, zajęcia dla dwóch klas 4 – „Zaplątani w sieci”, akcja Zremixuj się.

Projekt „Bezpieczna e-szkoła” zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej