W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Gala Wręczenia Nagród „Złota Kieszeń”

Gala Wręczenia Nagród „Złota Kieszeń”
Data rozpoczęcia 2022-05-15
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału online
Kategoria Uroczystość

Scenografia, kostiumy, plastyka teatralna - tak istotne dla każdego spektaklu - znalazły swoje miejsce, swój dom w Lublinie. CSK, które jest organizatorem jedynego takiego wydarzenia w naszym kraju, już po raz szósty odkryje i doceni wizualność przedstawienia teatralnego. Głównym elementem „Sceny w Budowie” jest konkurs z pulą nagród w kwocie 25 tysięcy złotych. Podczas Festiwalu nagradzamy najlepsze polskie spektakle, które miały swoje premiery w sezonie artystycznym 2020/2021. W tym roku kapituła VI edycji „Sceny w Budowie” spośród 34 przedstawień do ścisłego finału zakwalifikowało osiem, które walczyć będą o „Złotą Kieszeń”. Trzy z nich zaprezentujemy w CSK. Na scenie Sali Operowej pokażemy spektakl „Zły” Teatru Polskiego z Bielska-Białej oraz „Faust” Teatru Wybrzeże w Gdańska. W Dużej Kieszeni Sceny zaprezentowany zostanie „Robot” w wykonaniu stowarzyszenia Unia Teatr Niemożliwy. Zwieńczeniem Festiwalu będzie pokaz plenerowego spektaklu „Peregrinus” Teatru KTO z Krakowa.

Katarzyna Sienkiewicz, dyrektor Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Nagroda Złota Kieszeń

„Złota Kieszeń” to nagroda ufundowana przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Swoją nazwą nawiązują do architektury przestrzeni teatralnej, kieszeni scenicznej, a także do elementu ubioru. Zaprojektowana z pozłacanej stali - swoją formą nawiązuje jednocześnie do symbolu CSK.

Laureaci „Złotej Kieszeni”:

  • I edycja: „Złota Kieszeń” Grand Prix - „Księgi Jakubowe” w reż. Eweliny Marciniak
  • II edycja: „Złota Kieszeń” Grand Prix - „Robert Robur” w reż. Krzysztofa Garbaczewskiego
  • III edycja: „Złota Kieszeń” Grand Prix  - „Makbet” w reż. Agaty Dudy-Gracz
  • IV edycja: „Złota Kieszeń Najlepsze Kostiumy” – Mirek Kaczmarek za  „Trojanki”
  • „Złota Kieszeń Najlepsza Scenografia” – Robert Mleczko, Jan Strumiłło, Yan Kalnberzin za  „Nic” w reż K. Garbaczewskiego
  • V edycja: „Złota Kieszeń Najlepsze Kostiumy” – Andrzej Witkowski  za „Woyzeck”
  • „Złota Kieszeń Najlepsza Scenografia – Krystian Lupa za „Capri - wyspa  uciekinierów”

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej