W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Gala wręczenia nagród „Złota Kieszeń”

Gala wręczenia nagród „Złota Kieszeń”
Data rozpoczęcia 2023-05-27
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie” oparty jest o formułę konkursową. Celem Konkursu jest wyłonienie najlepszych spektakli pod względem scenografii i kostiumów w sezonie artystycznym 2021/2022. Jego zamierzeniem jest prezentacja, promocja i popularyzacja prac autorów scenografii i kostiumów do polskich inscenizacji powstałych zarówno w obiegu instytucjonalny, jak i offowym. Kapituła konkursu w grudniu 2022 roku wybrała finalistów spośród 53 zgłoszonych spektakli z całej Polski. W dniu 27 maja 2023 roku, na przygotowanej w wyjątkowej oprawie gali, zostaną ogłoszone ostateczne wyniki, nad którymi pracować będzie specjalnie powołane Jury w składzie: Marek Waszkiel, Małgorzata Komorowska, Zofia de Ines oraz Jarosław Cymerman.

Na gali wręczone zostaną nagrody: „Złota Kieszeń” za najlepszą scenografię, „Złota Kieszeń” za najlepsze kostiumy oraz nagroda Grand Prix „Złota Kieszeń”.

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej