W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Gala Wręczenia Stypendiów Kulturalnych Bogdanki w Chatce Żaka

Gala Wręczenia Stypendiów Kulturalnych Bogdanki w Chatce Żaka
Data rozpoczęcia 2022-07-06
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce ACKiM UMCS Chatka Żaka, ul Idziego Radziszewskiego 16
Organizator ACKiM UMCS Chatka Żaka
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka zaprasza na Galę Wręczenia Stypendiów Kulturalnych Bogdanki, która odbędzie się 6 lipca (środa) o godzinie 16:00 w Małej Sali Widowiskowej Chatki Żaka.

W programie przewidziany jest występ zespołu FRUSTRA, laureatów pierwszej edycji programu stypendialnego.

Program stypendialny dla młodych artystów „Stypendia Kulturalne Bogdanki w Chatce Żaka” jest elementem Polityki Zaangażowania Społecznego LWB i realizowany we współorganizacji z Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka, zgodnie z jego misją, którą jest rozwój kultury i mediów lubelskiego środowiska akademickiego poprzez wspieranie kulturalnych i medialnych inicjatyw studenckich, popularyzację osiągnięć artystycznych i medialnych oraz edukację kulturalną. Stypendia twórcze przyznawane są na realizację projektów artystycznych oraz realizację inicjatyw z  zakresu upowszechniania kultury ludzi młodych, do 30 roku życia. Ich celem jest wspieranie indywidualnego rozwoju młodych artystów i animatorów kultury z terenu województwa lubelskiego oraz zwiększenie dostępności wydarzeń/działań artystycznych. Decyzją Komisji Konkursowej przyznano 20 stypendiów z zakresu twórczości artystycznej i upowszechniania kultury, o łącznej kwocie 100 000 zł.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej