W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Galdur znaczy Magia – Wieczór Kultury Islandzkiej

Data rozpoczęcia 2013-12-18
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Spotkanie

Na Islandii mieszka dwa razy więcej owiec niż ludzi. Gnijące mięso rekina jest największym przysmakiem tubylców. Islandczycy są rekordzistami w piciu Coca Coli. Takie i wiele innych ciekawostek będzie można usłyszeć w środę podczas Wieczoru Kultury Islandzkiej Fundacji Teatrikon.

Na początku, przeniesiemy się w czasy wikingów, podczas słuchania sagi „O Halfredzie, skaldzie kłopotliwym”. Następnie, w świat sztuki Islandii wprowadzi nas dr Małgorzata Stępnik, wykładowczyni na Wydziale Artystycznym UMCS.Na koniec zobaczymy piękno wyspy i film „Heima”, dokumentujący trasę koncertową jednego z najpopularniejszych islandzkich zespołów, Sigur Rós.To jednak nie wszystkie atrakcje. Dodatkowo, będziemy mogli skosztować islandzkich słodkości. Wszystkiemu towarzyszyć będą dźwięki muzyki, rodem z tego pięknego kraju.

Powiązane:

Fundacja Teatrikon

Najważniejsze wydarzenia cykliczne