W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Gdzie mieszka teatr? | spacer teatralny

Gdzie mieszka teatr? | spacer teatralny
Data rozpoczęcia 2021-06-30
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultury, Plac Teatralny przy głównym wejściu do budynku CSK
Organizator Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spacer

Teatr Andersena włączył się w ogólnopolski projekt realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie - Spacer Teatralny - czyli propozycja unikalnych tras spacerów po miejscach związanych z teatrem, stanowiące oryginalną propozycję aktywnego spędzenia czasu, umożliwiające jednocześnie poszerzenie wiedzy o dziejach polskiego teatru i odniesienie ich do lokalnej historii.

Atrakcyjna i niekonwencjonalna forma proponowanych szlaków ma zachęcać do zwiedzania oraz poznawania teatralnej przeszłości poszczególnych miejsc.

Projekt stanowi także próbę „wydobycia” z miejskiej architektury przestrzeni dla teatru niegdyś bardzo ważnych, a dziś zapomnianych oraz zwrócenia na nie uwagi mieszkańców i turystów.

W Lublinie, autorski spacer przygotowały: Małgorzata Adamczyk – pedagożka teatralna i szefowa Działu Edukacji Teatralnej oraz Katarzyna Kotarska z Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego z Warszawy. Udział w spacerze jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy i jest ograniczona liczba miejsc. Tylko osoby, które wyślą formularz zgłoszenia i otrzymają potwierdzenie udziału w spacerze będą mogły w nim uczestniczyć.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej