W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Głuchy Labirynt – oprowadzanie w PJM po wystawach: „Piosenka o mojej rodzinie” i „Śniły mi się bestie”

Głuchy Labirynt – oprowadzanie w PJM po wystawach: „Piosenka o mojej rodzinie” i „Śniły mi się bestie”
Data rozpoczęcia 2023-02-18
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt w Lublinie
Udział Płatny
Kategoria Zwiedzanie

Galeria Labirynt zaprasza osoby g/Głuche i słabosłyszące na oprowadzanie w polskim języku migowym (PJM). Będzie można obejrzeć dwie wystawy: „Piosenka o mojej rodzinie” oraz „Śniły mi się bestie”.

Piosenka o mojej rodzinie

Wystawa składa się z dokumentacji codziennego życia osoby autystycznej i jej rodziny. Pozwala zajrzeć do prywatnego archiwum zdjęć, filmów i przedmiotów. Integralną częścią wystawy są autorskie podpisy, które wraz z pracami składają się na spójną historię osoby autystycznej, która mierzy się z doświadczaniem codzienności.

Śniły mi się bestie

Wystawa mocno osadzona w dzisiejszych realiach związanych z wojną w Ukrainie: – Długo zastanawiałyśmy się, jak prawidłowo opowiadać o toczącej się wojnie, i postanowiłyśmy zanurzyć widza w złudzeniu stworzonym przez sny, wspomnienia, pamiętniki, rozmowy i doświadczenia, które znalazły swoje ucieleśnienie w świadectwach wojny – mówią kuratorki: Kateryna Iakovlenko i Halyna Hleba. 

Dostępność: Oprowadzanie w polskim języku migowym (PJM).
Prowadzenie: Wioletta Stępniak
Wstęp: wolny