W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Goście "Akcentu". O. Wacław Oszajca

Goście "Akcentu". O. Wacław Oszajca
Data rozpoczęcia 2014-10-30
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Spotkanie

Wacław Oszajca, kapłan katolicki, jezuita, najwybitniejszy poeta polski w sutannie, kontynuator tradycji wyznaczonej przez ks. prymasa Andrzeja Krzyckiego z początku XVI wieku, Księcia Biskupa Warmińskiego Ignacego Krasickiego z końca wieku XVIII, aż po niedawno zmarłych ks. Jana Twardowskiego i Karola Wojtyłę. Wnosi do tej tradycji nowe tony, związane z liryzmem najwyższej próby, często wpisanym w realia najprostszej, zmysłowo doświadczanej codzienności. Autor kilkunastu zbiorów wierszy, znany współpracownik telewizji publicznej i radia, zasłużony dla popularyzacji wartości chrześcijańskich kojarzonych z postawą otwarcia i tolerancji. (B. Wróblewski).

Przedstawimy publiczności dawne i najnowsze utwory poety.

Prowadzenie: Bogusław Wróblewski, historyk literatury, redaktor naczelny „Akcentu”. Wiersze poety przeczyta: Tomasz Bielawiec. Ulubiony przez poetę utwór Chopina wykona: Tomasz Krawczyk.

Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej