W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Grażyna Auguścik "Man Behind The Sun: Songs of Nick Drake"

Grażyna Auguścik "Man Behind The Sun: Songs of Nick Drake"
Data rozpoczęcia 2013-10-30
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

Grażyna Auguścik - polska wokalistka jazzowa. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Słupsku, gdzie tajniki muzyki zgłębiała w klasie gitary klasycznej. Swój warsztat doskonaliła, ucząc się prywatnie śpiewu w Krakowie, Warszawie oraz w USA (absolwentka bostońskiej Berklee College of Music).
Na profesjonalnej estradzie zadebiutowała w 1977 w czasie festiwali piosenki w Toruniu i Opolu (gdzie w 1979 roku zdobyła główną nagrodę w koncercie "Debiuty") i nawiązała współpracę z orkiestrami Polskiego Radia i TV w Warszawie i Poznaniu. W 1981 uhonorowana została laurami festiwalu piosenki studenckiej w Krakowie i główną nagrodę zespołową w konkursie jazzu tradycyjnego "Złota Tarka" w Warszawie (śpiewała wraz z grupą Palying Family). Po tych sukcesach ograniczyła działalność estradową do wokalistyki jazzowej.

Zrobiła prawdziwie światową karierę. Budzi zachwyt wśród krytyków od Los Angeles po Tokio, wielokrotnie wygrywała festiwale i rankingi jazzowych wokalistów. Jest nie tylko fantastyczną wokalistką, ale również kompozytorką i aranżerką. Tym razem, sięgnęła po twórczość Nicka Drake’a, brytyjskiego artysty z przełomu lat 60’i 70’, który sławę zyskał dopiero po śmierci, kiedy jego repertuarem zainteresowali się m.in. R.E.M, czy Norah Jones. Grażyna Auguścik nie starała się na siłę ujazzowić prostych kompozycji, ale wlała melodyjny blask w pełne poetyzmu i bólu, melancholijne teksty Drake’a. Jak podkreślają amerykańscy krytycy „dzięki jej wykonaniu i interpretacji poezja Drake’a wręcz krzyczy”, chociaż wykonywana jest niemalże szeptem. Mistrzostwo. Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Zespół wystąpi w składzie:
Grażyna Auguścik - śpiew
Rob Clearfield - fortepian,keyboards
Matt Ulery - kontrabas
Jon Deitemyer - perkusja
John Kregor - gitary
+
Radek Bułtowicz - wizualizacje

Bilety: I - 60 zł, II - 50 zł, III - 40 zł

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej