W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Gry taneczne – rodzinne gry i zabawy

Gry taneczne – rodzinne gry i zabawy
Data rozpoczęcia 2016-08-14
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Błonia pod Zamkiem
Organizator Warsztaty Kultury
Kontakt e-mail: biuro@jarmarkjagiellonski.pl
Udział Bezpłatny
Kategoria Festiwal

Prowadzenie: Kapela Hałasów

W dwójkach, trójkach, czwórkach, gromadach. Bawiąc – uczą, ucząc – bawią. Dla młodych i starych, dzieci z rodzicami, chłopaków z dziewczynami. Poznamy różne formy tych zabaw – od chodzonych w różnych odmianach (ojra, kedoj, polka żydówka) przez trójkąty (baran, czapnik), przeciwtańce (przepiórka, bulgariaska), do zabaw grupowych (krzyżak, klepany, wirujący krąg). A dla singli korowody.

Podróżując po Europie Jacek i Alicja Hałas odnaleźli wiele tanecznych kroków i melodii wspólnych dla różnych regionów i nacji. Polskie tradycje jawią się z tej perspektywy integralną częścią tej wspólnoty. Na bazie tych doświadczeń tworzą – bardzo osobisty – kanon tańców i muzyki Kapeli Hałasów, do którego odwołujemy się prowadząc zabawy, wesela, potańcówki i warsztaty.

Muzyka na żywo, ręcznie wykonywana.