W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Gwiezdne Wojny” z Davidem Hasselhoffem i inne włoskie klony epoki VHS | Akademia Kina CSK

„Gwiezdne Wojny” z Davidem Hasselhoffem i inne włoskie klony epoki VHS | Akademia Kina CSK
Data rozpoczęcia 2021-03-25
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce online
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wykład

Kino CSK zaprasza na 24. odcinek Akademii Kina CSK.

Akademia Kina CSK to propozycja dla osób, które lubią kino i chcą czerpać jeszcze większą frajdę z oglądania filmów i seriali. To regularne spotkania, podczas których w lekkiej i luźnej atmosferze poznajemy najciekawsze zjawiska w polskim i światowym kinie. Cykliczne zajęcia zazwyczaj odbywają się online na platformie Zoom lub na żywo w CSK i składają się z wykładu oraz dyskusji. Udział w Akademii jest bezpłatny.

WYKŁAD MARTY WERONIKI NAJMAN I ŁUKASZA STELMACHA:
"Gwiezdne Wojny" z Davidem Hasselhoffem i inne włoskie klony epoki VHS

W połowie XX wieku włoski rynek filmowy ustępował tylko Hollywood, jeśli chodzi o skalę produkcji. Niestety, kiedy Amerykanie wrzucili piąty bieg wraz z premierami swoich pierwszych blockbusterów, filmowcy z Italii nie mieli zasobów i możliwości, by z nimi realnie konkurować. Ale nie składali broni, szczególnie gdy publika wciąż była głodna filmowych wrażeń, rozpędu nabierał rynek VHS, a nikt przecież nie zabraniał pożyczania pomysłów, które już odniosły sukces za oceanem.

Organizatorzy wykładu zapraszają na krótki przegląd najdziwniejszych, najciekawszych i najbardziej bezczelnych włoskich klonów amerykańskich filmowych hitów, podczas którego opowiemy, jak to się stało, że Włosi doczekali się swoich lokalnych, budżetowych wersji „Gwiezdnych Wojen”, „Predatora” czy „Mad Maxa”.

PROWADZĄCY:

Marta Weronika Najman – jedyny żeński pierwiastek na kanale dyskusyjnym Napisy Końcowe i współprowadząca serię Ikony Horroru. Kiedy nie rozmawia o filmach, gra w gry albo nagrywa sesję RPG pod marką Spalmy to! W kinie lubi zarówno te produkcje, które sprawiają, że robi się cieplej w serduszku, jak i ryjącą banię psychodelę. W horrorach kocha równie mocno „Koszmar z ulicy wiązów”, co „Midsommar”. Prywatnie – hoduje Pusheeny.

Łukasz Stelmach (@lstelmach89) – autor kanału na youtube o wszelkich przejawach popkultury, od wysokobudżetowych filmów i gier, po zapomniane kurioza epoki VHS. Współprowadzący podcastu Napisy Końcowe, w tym specjalnej serii omawiającej perły kina grozy, Ikon Horroru. Amator kraftowego piwa, gier Nintendo, filmów z Rebem Brownem oraz uzewnętrzniania się na te wszystkie tematy w sieci. Zwolennik poglądu, że najlepszy film w historii kina to „Aquaman”.

JAK UCZESTNICZYĆ?

Udział w webinarze jest bezpłatny – należy jedynie zapisać się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego
Link do wydarzenia, które odbywa się na aplikacji ZOOM, zostanie wysłany w dniu, w którym odbywa się wykład.


O KINIE CSK:
Kino CSK mieści się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. To miejsce spotkań z dobrym kinem artystycznym, autorskim oraz gatunkowym. To również inteligentna rozrywka dla widzów wymagających oraz szukających w kinie emocji, piękna, inspiracji oraz niezapomnianych doświadczeń. Kino CSK posiada również swoją wirtualną salę na platformie MojeEkino.pl. Serdecznie zapraszamy do oglądania filmów z naszego repertuaru pod linkiem: https://www.mojeekino.pl/show/kino-csk-lublin

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej