W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

HaDivadlo, Czechy, Indianin w niebezpieczeństwie

HaDivadlo, Czechy, Indianin w niebezpieczeństwie
Data rozpoczęcia 2008-06-12
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Spektakl

HaDivadlo, Czechy
„Indianin w niebezpieczeństwie”
reżyseria: Jiři Havelka
scenografia: Dáda Nĕmecek
kostiumy: Jana Smetanová
muzyka: Dominik Renč
obsada: Ilona Baráth, Cyril Drozda, Marián Chalány, Marie Ludvíková, Miloš Maršálek, Jana Plodková, Marek Pospíchal a Miroslav Kumhala

czas trwania: 80 min

Przedstawienie „Indianin w niebezpieczeństwie” jest drugą z cyklu inscenizacji realizowanych przez HaDivadlo w ramach oryginalnego projektu „Przemiany 20 wieku”.
Tym razem poświęcone jest początkowi stulecia oraz teorii względności, która dała początek Nowej Epoce.
„Podobno prawdziwy Czirokez wierzy, że gdziekolwiek by był, jest zawsze w centrum wszechświata. Czy to prawda?”
Albert Einstein stał się symbolem geniuszu. Jego teoria względności, po wielokroć podziwiana , obalana i nierozumiana, stała się jednym z filarów współczesnej fizyki. Na jej podstawie skonstruowano i zdetonowano 16.7.1945 roku w puszczy w Alamogoro w Nowym Meksyku pierwszą bombę atomową.
Spektakl w ironiczny sposób zestawia klasyczną teorię względności Einsteina (w szczegółach omawianą w spektaklu) z obecną polityczną, ekonomiczną i społeczną sytuacją świata u progu trzeciego tysiąclecia

spektakl konkursowy