W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Hakuna matata” – warsztaty w ramach Cyklu „Dziecię w świecie”

„Hakuna matata” – warsztaty w ramach Cyklu „Dziecię w świecie”
Data rozpoczęcia 2015-05-16
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Kategoria Akcja

Radosne „Hakuna matata!” to motto majowego warsztatu tradycyjnych pieśni afrykańskich „Koyemba”, co w języku lingala (Kongo) znaczy śpiewać. Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na przygodę z afrykańską piosenką w DDK „Węglin”. Nauczymy się pieśni z Południowej i Zachodniej Afryki, poćwiczymy emisję głosu i prawidłowy oddech. Przyjdź i poczuj energię, która wyzwala się podczas wspólnego śpiewania!

Warsztat poprowadzą Lydie Kotlinski i Mariola Mazurek. Lydie Charlotte Kotlinski studia wokalne ukończyła w konserwatoriach m.in. w Wersalu i Paryżu. Śpiewa jazz, nagrywa muzykę do filmów, prowadzi warsztaty wokalne, chór „Łonatanara”, warsztaty gospel. Od 2003 roku współtworzy grupę „Les Tisseuses d’étoiles”, żeńskie trio wokalne wykonujące utwory gospel, afro-amerykańskie i afrykańskie.

Koszt udziału – 10 zł
Ilość miejsc ograniczona. Zapisy: u.kokoszka@ddkweglin.pl / 81 466 59 15

O Cyklu „Dziecię w Świecie”
Dzieci biorą świat takim, jaki jest. Są otwarte i wolne od uprzedzeń. Od najmłodszych lat zachęcajmy Dzieci do pasjonującej podróży w głąb innych kultur i tradycji. Rozbudzajmy ciekawość. Pokażmy jak odważnie kroczyć przez Świat, poznawać i szanować odmienność ludzi. Ruszamy z Cyklem „Dziecię w Świecie”. Każde spotkanie poświęcone będzie innej części świata. Poznamy muzykę brazylijską i tańce afrykańskie. Dowiemy się czym jest didgeredoo, i jaka jest historia karate. Zapraszamy na wyjątkową podróż. Zamiast walizki – weź uśmiech! Zamiast pieniędzy – wyobraźnię i ciekawość świata! Kuratorką cyklu jest Urszula Kokoszka. Wydarzeniom odbywającym się w ramach Cyklu „Dziecię w Świecie” patronuje Portal informacyjno-rozrywkowy CzasDzieci.pl oraz Portal Rodziców z Lublina tuDzieci.pl