W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Hanna Śleszyńska / Judy
Data rozpoczęcia 2019-06-13
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1 | Sala Kameralna
Organizator Lubelski Salon Artystyczny
Udział Płatny
Kategoria Festiwal

Hanna Śleszyńska to artystka obdarzona wielką siłą głosu i aktorskim talentem, swobodnie czuje się zarówno w rolach dramatycznych, komediowych jak i musicalowych. Jej aktorska specjalność to przede wszystkim spektakle muzyczno – kabaretowe. W spektaklu prezentowanym na festiwalu „Dźwięki Słów” wcieli się w Judy Garland, jedną z najlepszych filmowych aktorek w historii amerykańskiego kina. 

Spektakl niczym sprytny paparazzi podgląda artystkę w momentach jej wzlotów i największych upadków. Pokazuje gwiazdę, którą kochały miliony, od strony prywatnej, zawodowej i intymnej. Akcja rozgrywa się w garderobie przed występem aktorki, który jak się okazało, był ostatni przed jej śmiercią. Słuchamy opowieści o życiu, karierze, miłościach, dzieciach, wzlotach i upadkach, uzależnieniach, a także o bezwzględności producentów.

„Własność znana jako Judy Garland” dziesięć lat temu została znakomicie przyjęta na Broadwayu, a na język polski została przetłumaczona specjalnie dla Hanny Śleszyńskiej przez Sławomira Chwastowskiego, który wyreżyserował także polską wersję spektaklu. „Judy” to szokująca, ale przede wszystkim zabawna i wzruszająca historia z aktorstwem na najwyższym poziomie.

Wydarzenie jest częścią 6. Prezentacji form muzyczno-teatralnych "Dźwięki słów" >>>

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej