W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Harce Łemkowskie – warsztaty i zabawy taneczne dla dzieci 4-9 lat

Harce Łemkowskie – warsztaty i zabawy taneczne dla dzieci 4-9 lat
Data rozpoczęcia 2022-12-11
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce ACKiM UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16 | Sala Ciszy
Organizator ACKiM UMCS "Chatka Żaka"
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

„Pomiędzy chyżą a cerkwią, wśród młak i pastwisk na niezapisanym trakcie, kwitło życie bogate w dźwięki i kolory, gdzie smutek z radością chodziły pod rękę...”.

Fuzja tańców, śpiewów i tradycyjnych zabaw, które niezmiennie związane są z Beskidem Niskim i jego mieszkańcami. Karpacki tygiel kultur, znajdujący bogate i artystyczne ujście zwłaszcza na Łemkowszczyźnie, jest szczególnie obecny w tańcu, śpiewie, obrzędowości i zabawach. Prowadzący spotkanie chcą zabrać dzieci w niezwykle barwną, roztańczoną i rozśpiewaną podróż do świata Łemków, gdzie każdy gest i każde słowo są związane z barwnym życiem karpackich Rusinów.

Spotkanie poprowadzą Anna Romańczak-Polańska i Przemek Polański, od kołyski związani z Beskidem Niskim, założyciele zespołu A Gdzie To Dawniej Stroiło, który kilkakrotnie występował w trakcie festiwalu Mikołajki Folkowe.

Wstęp wolny, obowiązują bezpłatne wejściówki.

Wydarzenie jest częścią 32. Mikołajek Folkowych

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej