W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Holograficzna projekcja Misterium Męki Pańskiej

Holograficzna projekcja Misterium Męki Pańskiej
Data rozpoczęcia 2016-03-25
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Bazyliki Ojców Dominikanów na Starym Mieście, ul. Złota 9
Organizator Europejska Akademia Edukacyjna w Lublinie, ACK UMCS "Chatka Żaka"
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

25.03.2016 r. o godz. 20.00, 21.00 i 21.30 na fasadzie Bazyliki Ojców Dominikanów na Starym Mieście w Lublinie, będzie można oglądać holograficzną projekcję Misterium Męki Pańskiej "Passione Christi".

Idea holograficznego, jednoaktowego spektaklu, odtwarzanego cyklicznie w pętli na fasadzie Bazyliki związana jest - jak przekazują organizatorzy "z refleksją nad przeżywaniem mistycznych treści Triduum Paschalnego, najważniejszego wydarzenia w roku liturgicznym. Holograficzny spektakl PASSIO wpisuje się w sięgającą XII wieku tradycję widowisk pasyjnych, odgrywanych do dzisiaj w wielu miejscach na świecie. To co ten spektakl wyróżnia, to sięgnięcie po współczesne zaawansowane technologie. Zastosowanie nowych środków wyrazu, adekwatnych do doświadczeń medialnych współczesnych widzów sprawi, że otrzymają oni szansę przeżycia niesamowitych doznań".

Producentem spektaklu jest Europejska Akademia Edukacyjna w Lublinie. W projekt zaangażowali się także: artyści i naukowcy z UMCS, specjaliści i technicy z Inkubatora Medialno-Artystycznego i ACK UMCS "Chatka Żaka" wraz z filmowcami i profesjonalistami z lubelskiego środowiska filmowego.