W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

How did we get here? - performans Filipa Kijowskiego

How did we get here? - performans Filipa Kijowskiego
Data rozpoczęcia 2020-06-19
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. Ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt
Udział Płatny
Kategoria Performance

Tancerz i choreograf w ramach rezydencji artystycznej przedstawi swoje działania na wystawie „Fasada” Moniki Sosnowskiej.

Filip Kijowski wykorzystując działania performatywne pragnie jak najbardziej zbliżyć się do widza i zachęcić do wspólnego działania. Artysta eksploruje zagadnienie wolności w ruchu poprzez improwizację. Na wystawie „Fasada” będzie przedstawiał relację swojego ciała z rzeźbą Moniki Sosnowskiej. „Fasada – mówi Kijowski – sama w sobie kojarzy mi się ze skórą, powłoką. Fasadę postrzegam jako metaforę bycia uwięzionym, pozostawionym z własnymi pragnieniami. Zastanawiam się, czym jest wolność, na ile możemy sobie pozwolić, dokąd sięga jej granica. Chciałbym na te zagadnienia odpowiedzieć poprzez ciało”.

Tygodniowy pobyt w Lublinie artysta przeznaczy na próby, refleksje i eksperymenty, by w piątek 19 czerwca wystąpić przed publicznością w galerii na ul. Popiełuszki 5.

Filip Kijowski jest choreografem i tancerzem. W swojej praktyce: wykorzystuje tekst, zajmuje się improwizacją i integracją z publicznością. W 2018 roku skończył wiedzę o tańcu w Roehampton University w Londynie. W latach 2009–2012 studiował w Italia Conti Academy of Theater Arts w Londynie. Pracuje i mieszka pomiędzy Londynem, Warszawą i Bangkokiem. Jego prace prezentowane były na festiwalach tańca współczesnego oraz performance art w: Anglii, Polsce, Walii, Tajlandii, Bangladeszu oraz Korei Południowej.

Bilety na wydarzenie można kupić stacjonarnie lub online przez Tobilet.pl.   

Kurator: Waldemar Tatarczuk

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej