W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
I ty możesz być mordercą
Data rozpoczęcia 2019-12-09
Godzina rozpoczęcia 22:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12/15 zł
Kategoria Film

Żaden miłośnik horroru nie powinien przegapić tak radosnej kolekcji filmowych nawiązań. Polska premiera.

Dobrze jest mieć wśród znajomych nerda całkowicie pochłoniętego przez klasykę kina grozy – szczególnie gdy po letnim obozie nad jeziorem (na którym właśnie pracujesz) zaczyna grasować szalony zamaskowany morderca. Osobiście przekonał się o tym Sam – sympatyczny i niegroźny opiekun obozowy znajdujący się w tym czasie w śmiertelnej pułapce. Liczba jego współpracowników została brutalnie zredukowana, on cały pokryty we krwi próbuje uciec przed psychopatycznym złoczyńcą, a jedynym kołem ratunkowym wydaje mu się telefon do przyjaciółki. Chuck, jak na specjalistkę od wszelkiej maści slasherów przystało, wykorzystuje znajomość filmowej konwencji, by pomagać, radzić i naprowadzać Sama na właściwy trop. Ustalenie chronologii zgonów oraz ułożenie kolejnych elementów układanki doprowadza do szokujących (chociaż nie dla wszystkich) odpowiedzi. Sam musi się zmierzyć z zaskakującą prawdą, siłami ciemności oraz starą jak świat schematycznością kina grozy.

„I ty możesz być mordercą” to czarna, pełna krwi i przemocy komedia oraz beztroska zabawa ze schematami rządzącymi kinem ciętym, kłutym i rąbanym. Przewrotna i nietypowa fabuła nie tylko uwypukla wyświechtane klisze, ale również drwi z klimatu oraz pozwala obejrzeć klasyczny kinowy motyw z zupełnie innej perspektywy. Wcielający się w główną rolę Fran Kranz najwyraźniej wygrzebał się przed laty z ruin domu w głębi lasu tylko po to, by ponownie stawić czoła przedwiecznemu schematowi kina grozy. Na ekranie partneruje mu Alyson Hannigan, która niegdyś wiernie towarzyszyła Buffy Summers w sianiu postrachu wśród wampirów. Żaden miłośnik horroru nie powinien przegapić tak radosnej kolekcji filmowych nawiązań.

premiera: Fantastic Fest 2018
reżyseria: Brett Simmons
obsada: Fran Kranz, Alyson Hannigan, Brittany S. Hall, Jenna Harvey, Bryan Price
czarna komedia / USA / 2018
czas trwania: 92 min