W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF „Idę tam gdzie idę” – spotkanie poświęcone książkowej biografii Kazika Staszewskiego

Data rozpoczęcia 2016-07-08
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Błonia pod Zamkiem, Klub Festiwalowy
Organizator Warsztaty Kultury
Kontakt innebrzmienia@warsztatykultury.pl
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Udział w spotkaniu wezmą: Kazik Staszewski (muzyk, bohater i współautor książki „Idę tam gdzie idę”), Rafał Księżyk(dziennikarz muzyczny, autor książki „Idę tam gdzie idę”).

Wydana w 2015 roku, nakładem oficyny Kosmos Kosmos, książka poświęcona Kazikowi Staszewskiemu to pozycja wyjątkowa z kilku powodów. Po pierwsze, jest to kolejny (po Stańce, Brylewskim i Tymańskim) przypadek, kiedy specjalista i znawca tematu Rafał Księżyk przepytuje legendę polskiej sceny niezależnej. Po drugie, sam Kazik potraktował tę publikację bardzo wielowątkowo i przekrojowo, opowiadając o rzeczach, jakie do tej pory nie ukazywały się w druku. Wreszcie, ta bogata historia lidera Kultu, KNŻ i wielu innych projektów, idealnie wpisuje się w szerszy portret ostatnich 40 lat naszej kultury. Dostajemy zatem opowieść o czasach buntu i undergroundu lat 80, przełomie oraz upadku komuny w 89 r., burzliwych przemianach w szalonych latach 90-tych, czy w końcu najnowszych przedsięwzięciach i działaniach artystycznych Kazika. Artysta, przez wielu uznawany za najlepszego tekściarza swojej generacji i czujnego komentatora naszej rzeczywistości oraz autor książki Rafał Księżyk będą też odpowiadać na pytania festiwalowej publiczności.

Powiązane:

Warsztaty Kultury

Najważniejsze wydarzenia cykliczne