W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Idzie lalkarz światem | warsztat dla rodzin

Idzie lalkarz światem | warsztat dla rodzin
Data rozpoczęcia 2021-02-20
Godzina rozpoczęcia 13:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, plac Teatralny 1
Organizator Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
Udział Płatny
Kategoria Warsztaty

Warsztaty dla rodzin z dziećmi mają na celu zapoznać uczestników z historią, budową, zastosowaniem lalek teatralnych oraz zaznaczenie roli jaką lalka odgrywa w kulturze. Dzieci dowiedzą się, że lalki pojawiają się nie tylko w teatrze ale również w reklamach, programach telewizyjnych a nawet wielkich produkcjach filmowych.

Warsztat otwiera kolaż etiud granych za pomocą 5 podstawowych form lalkowych (pacynki, marionetki, kukły, stolikówki i jawajki), na specjalnie do tego przygotowanej mini scenie. Po części artystycznej uczestnicy warsztatów zostaną zapoznani z każdą formą przez naszych aktorów. Pod ich okiem będą mogli również spróbować własnych sił w animacji każdej z form.
Koordynator: Małgorzata Adamczyk

Bilet pojedynczy 10 zł do kupienia online w serwisie Bilety24.pl
 
PROWADZENIE:
Kinga Matusiak-Lasecka
- w 2019r. ukończyła studia mgr. w Akademii Teatralnej w Warszawie, na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Na deskach teatru zadebiutowała jeszcze w czasie studiów w Teatrze Animacji w Poznaniu. Od 2018r. związana jest z teatrem H. Ch. Andersena w Lublinie. Współpracuje również z Centrum Kultury w Lublinie, z Radiem Lublin i Teatrem Starym w Lublinie. Prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży, a także jest współtwórcą wielu happeningów teatralnych.

Daniel Lasecki - aktor, muzyk i pedagog teatralny. W 2017 roku ukończył studia magisterskie w Akademii Teatralnej w Warszawie Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Sam reżyseruje oraz projektuje i wykonuje scenografie i lalki do swoich spektakli. Współpracuje z Białostockim Teatrem Lalek, Krakowskim Teatrem Variete, Operą i Filharmonią Podlaską oraz Teatrem Tęcza w Słupsku Jest również współzałożycielem Kooperacji Flug, grupy tworzącej niezależne spektakle teatru formy oraz spektakle z nurtu „najnajowego”. Dwukrotny stypendysta Prezydenta Miasta Białystok.
 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej