W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF If na podstawie Ifigenii w Aulidzie Eurypidesa - neTTheatre

Data rozpoczęcia 2010-05-16
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ART Studio, ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Spektakl

Projekt artystyczno badawczy „DNA PIEŚNI”

neTTheatre – Teatr w Sieci Powiązań (Lublin)
oraz
Center of Performing Arts MITOS (Limassol)
przedstawiają spektakl

„If” na podstawie Ifigenii w Aulidzie Eurypidesa
scenariusz,reżyseria, scenografia: Paweł Passini
muzyka: Paweł Passini, Łukasz Walewski
światło: Marcin „Kabat” Kowalczuk
występują: Elena Agathokleous, Giorgos Georgiou, Marina Mandri, Kasia Pęczuła, Elżbieta Rojek, Małgorzata Saniak, Katarzyna Tadeusz, Łukasz Walewski, Dawid Żakowski


Ostatnia, „pośmiertna” tragedia Eurypidesa, wielkiego maga antycznego teatru kryje w sobie niezwykły testament. Oprócz mrocznej historii ojca, postanawiającego zaszlachtować swoją córkę na oczach zdegenerowanej armii znudzonych żołnierzy, Ifigenia zawiera coś jeszcze. W bezlitośnie misternej scenicznej partyturze ukryty został doprowadzony do mistrzostwa przez Eurypidesa mechanizm metamorfozy, czyli zrzucania masek. Ifigenia jest przede wszystkim pułapką, w którą złapani zostają aktorzy. Kolejne przemiany postaci nie pozwalają im zejść ze sceny, nie pozwalają przestać grać.

Niby-król zwabia do obozu córkę pod pozorem jej małżeństwa z herosem, który w końcu okazuje się być tchórzem. Zdesperowana dziewczynka reżyserująca wielki show własnej śmierci w ostatniej chwili podmieniona zostaje na sarenkę. Powraca jednak pod postacią żołnierzyka przekonującego zrozpaczoną matkę, że jej dziecko umarło na niby. Nie można uciec ze sceny, można tylko zmienić maskę. Bogowie potrzebują aktorów. Inaczej pozabijaliby się z nudów. Jak zabrzmi ta wesoła opowieść na początku XXI wieku?

Bilety: 10 pln (studenckie) i 20 pln - do kupienia w kasie Centrum Kultury
Rezerwacja biletów: tel.: 081 53 603 21

Najważniejsze wydarzenia cykliczne