W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

II Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

II Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek
Data rozpoczęcia 2014-12-12
Godzina rozpoczęcia 09:30
Godzina zakończenia 11:30
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Przegląd

Dom Kultury LSM zaprasza na II Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek, organizowany przez Przedszkole Nr 85 oraz Filię Nr 35 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

Celami przeglądu są:
• promowanie i popularyzacja wśród dzieci znajomości kolęd i pastorałek;
• rozwijanie umiejętności rytmiczno-wokalnych;
• nabywanie śmiałości artystycznej na scenie;
• wspieranie rozwoju społecznego i kulturalnego.

W I Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w dniach 10-11 grudnia 2013 r., wzięło udział 230 dzieci z 37 placówek przedszkolnych oraz 53 dzieci w koncercie inauguracyjnym. Przeglądowi towarzyszyła wystawa stroików świątecznych i prac plastycznych o tematyce bożonarodzeniowej pt. Cicha Noc. Prace wykonały dzieci z 25 placówek. Łącznie zaprezentowano 15 stroików i 79 prac plastycznych. Dla celów przedsięwzięcia zaprojektowano i wykonano stosowną dekorację sceny i całej sali. Inaugurację uświetnił recital wokalno-skrzypcowy ucznia SP nr 51 i Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego – Rafała Mięgocia, któremu akompaniowała pani profesor Ewa Dudek. W koncercie inauguracyjnym wystąpiły też dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 51 – uczniowie pani Katarzyny Nowińskiej-Burak i Małgorzaty Wajszczuk oraz dzieci z Przedszkola Nr 85, które współorganizowało Przegląd. Pierwszego dnia zaprezentowało się 17 placówek, drugiego 21 przedszkoli. Na zakończenie rozdano uczestnikom dyplomy i nagrody ufundowane przez sponsorów: ZTM, Nowa Szkoła, MPWiK, ŻagielMed, Centrum Medyczne Medicos, www.aptekaonyksowa.pl, LPEC, PGE. Nagrano i rozesłano do placówek przedszkolnych, biorących udział w Przeglądzie, płytę DVD dokumentującą przebieg całej imprezy.

Powiązane:

Dom Kultury LSM