W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

III Lubelskie Spotkania z Komiksem - dzień II

III Lubelskie Spotkania z Komiksem - dzień II
Data rozpoczęcia 2011-05-08
Godzina rozpoczęcia 11:00
Godzina zakończenia 15:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Wydarzenie

11.00 – 13.00
Strange days – historie Malcolma - konkurs z nagrodami: Magda Filip
Konkurs plastyczno - tekściarski wszystkich, którzy lubują się w czytaniu komiksów, niekoniecznie mają zdolności plastyczne, ale chcieliby stworzyć dzieło stulecia. Trzeba będzie wykazać się zdolnościami intelektualnymi i manualnymi (papier, kredki, nożyczki itp.) Startować można samodzielnie, w tandemie lub tercecie.

13.00 – 13.45
Komiks o tematyce wojennej – czy historia potrzebuje komiksu czy komiks historii? - prelekcja: Marcine Opiłowski
Czy komiks sprawdza się jako medium służące przybliżaniu historii (w tym wojny, konfliktów zbrojnych)? Czy komiksy historyczne stanowią atrakcyjną formę dialogu autorów z odbiorcami?

13.45 – 15.00
Witamy w kulturze przenikania i konwergencji, czyli filmowego Marvela zabawy z herosami - prelekcja i dyskusja: Marcin Andrys i Jakub Koisz
Red Scull posiadał wielki plan, podobnie jak Dr. Doom czy Magneto. Co zrodziło się w głowach włodarzy „Domu Pomysłów”? Czy widzowie mogą spać spokojnie czy powinni martwić się o mocarstwowe plany Marvel Studios. Bohaterami niezmiernie łatwo żonglować, jednakże zapożyczenia i gościnne występy herosów na dłuższą metę mogą okazać się zgubne. Chyba, że...

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej