W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

III Mistrzostwa Europy Wschodniej w Tańcu Orientalnym

III Mistrzostwa Europy Wschodniej w Tańcu Orientalnym
Data rozpoczęcia 2014-07-13
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Akcja

III Eastern European Oriental Championship to trzecie w Polsce zawody organizowane według zasad Ligi Profesjonalistów Tańca Orientalnego – organizacji zrzeszającej amatorki i zawodowe tancerki oraz pedagogów i choreografów tańca orientalnego z całego świata.

Celem Mistrzostw jest stworzenie polskim i zagranicznym tancerzom możliwości zaprezentowania swoich umiejętności i zdobycia punktów rankingowych umożliwiających przejście do wyższej kategorii tanecznej, ukazanie piękna tańca orientalnego i jego popularyzacja jako sztuki oraz formy spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.

Chcemy, by te Mistrzostwa były okazją corocznych spotkań miłośników tańca orientalnego z całej Polski i Europy oraz uczynienie Lublina Orientalnym Sercem Europy.

Do zawodów zgłosiło się ponad 200 uczestników z Rosji, Ukrainy, Anglii i Polski. Konkurencje Mistrzostw będą rozgrywane w 43 kategoriach, które obejmują klasyczny taniec orientalny i jego odmiany folklorystyczne w poszczególnych kategoriach wiekowych i na różnych poziomach tanecznych (od amatorów do profesjonalistów, solo lub w grupach).

Konkursy odbędą się 12 lipca w godzinach 9:00-21:00.


Podsumowaniem zawodów będzie GALA GWIAZD – w niedzielę 13 lipca o godz.20:00, na której zaprezentują się zaproszeni przez organizatorów goście – światowej klasy pedagodzy i choreografowie z Rosji i Ukrainy, jak również znane, utytułowane polskie i zagraniczne tancerki.

W Polsce taniec orientalny jest sztuką młodą, ale prężnie rozwijającą się. Wśród polskich tancerek mamy już kilkakrotne medalistki Mistrzostw Świata, zwyciężczynie wielu prestiżowych konkursów i festiwali na całym świecie – one również zaprezentują się w trakcie gali finałowej.

Bilety w cenie 20 zł i 30 zł

Powiązane:

Dom Kultury LSM