W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
III Poetycki Fight Club
Data rozpoczęcia 2010-02-19
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Impreza

Poetycki Fight Club to wydarzenie artystyczne, którego celem jest promowanie poezji, środowisk twórczych, a także zetknięcie ze sobą różnych pokoleń poetyckich.
W nadchodzącej, trzeciej już edycji Poetyckiego Fight Clubu, swe pisarskie rękawice skrzyżują tym razem poetki Lubelszczyzny: Małgorzata Osak, Zuzanna Biolik, Katarzyna Krzywicka i Urszula Gierszon. Oprawę muzyczną zapewnią: Zbyszek Kowalczyk & CukierKotki oraz Lachowicz. Całość poprowadzi Adam Marczuk.

Jacek Lachowicz jest absolwentem Wydziału Instrumentalnego Wyższej Szkoły Muzycznej w Gdańsku w klasie fortepianu. W zespole Ścianka grał od 1996 roku. Uczestniczył w nagrywaniu wszystkich płyt zespołu, a gdy odszedł, zaczął wydawać pod swoim nazwiskiem.
W 2004 roku ukazała się jego pierwsza solowa płyta "Jacek Lachowicz", przynosząc muzykę łagodną, pełną delikatnych dźwięków, odrobinę psychodeliczną. Lachowicz zagrał na wszystkich instrumentach, a w piosence "Biegnę" użył fragmentu utworu PJ Harvey.
Poza tym muzyk uczestniczył też w nagrywaniu płyty Lenny Valentino "Uwaga! Jedzie tramwaj", która została nagrodzona Fryderykiem za najlepszą płytę alternatywną 2001 roku.
Współpracował z Andrzejem Smolikiem, a potem z Tymonem Tymańskim przy ścieżce dźwiękowej do filmu "Wesele" Wojciecha Smarzowskiego (gdzie zagrał epizod), w Projekcie SI 013, był członkiem zespołu Kobiety, skomponował piosenki na "...bo marzę i śnię" Krzysztofa Krawczyka, współpracował z Anią Dąbrowską i Marylą Rodowicz. Stworzył też muzykę do filmu "Oda do radości", który został nagrodzony podczas Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni w 2005.
W 2009 roku Lachowicz wydał swoją najnowszą płytę pt.: "PIGS JOYS and ORGANS".

www.myspace.com/jaceklachowicz

wstęp płatny jedynie na koncerty: 17/20 zł

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej