W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

III Spotkania z Kulturą Węgierską: Rozmówki polsko-węgierskie. Wernisaż wystawy plakatu Krzysztofa Duckiego

III Spotkania z Kulturą Węgierską: Rozmówki polsko-węgierskie. Wernisaż wystawy plakatu Krzysztofa Duckiego
Data rozpoczęcia 2022-10-13
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

„III Spotkanie z kulturą węgierską” to trzecia edycja projektu artystycznego, zapoczątkowanego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Wydarzenie służy propagowaniu węgierskiej kultury w naszym mieście.  Poprzez integrację i żywy kontakt z dziedzictwem kulturowym Węgier, umacniamy tym samym relacje między naszymi narodami oraz rolę pomostową Lublina i Centrum Spotkania Kultur w tym procesie.

Projekt dofinansowany w ramach Węgierskiego - Polskiego programu Współpracy Międzynarodowej.

Rozmówki polsko-węgierskie. Wystawa plakatu Krzysztofa Duckiego

Wernisaż: 13 październik 2022 o godz. 18:00 we Foyer Sali Operowej
Wystawa dostępna będzie: 14 październik – 3 listopad 2022 w przestrzeni Ciche Kąty

Rozmówki polsko-węgierskie” – jak zauważył Instytut Liszta – Węgierskie Centrum Kultury w Warszawie – to seria plakatów przedstawiająca osoby szczególnie zasłużone w udzielaniu pomocy polskim uchodźcom na Węgrzech w okresie drugiej wojny światowej. Plakatom towarzyszą też historyczne fotografie oraz krótkie teksty – ich autorem jest były ambasador Polski na Węgrzech Grzegorz Łubczyk. Krzysztof Ducki to uznany artysta, prezes Węgierskiego Towarzystwa Plakatu, wykładowca na Wydziale Grafiki Katedry Komunikacji Wizualnej Budapeszteńskiego Uniwersytetu Metropolitan i długoletni współpracownika Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka. Wielokrotnie nagradzany w konkursie na Najlepszy Plakat Roku i na Biennale Węgierskiej Grafiki Użytkowej.

Wernisaż zaplanowany w dniu 13 października 2022 w przestrzeni Foyer Sali Operowej otworzy dwie wystawy w ramach III Spotkań z Kulturą Węgierską. Wernisażowi towarzyszyć będzie specjalna oprawa muzyczna.
 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej