W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF III Spotkanie z Cyklu „Patriotyzm Powstania – rewolucja a ewolucja”

Data rozpoczęcia 2013-11-08
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Wojewódzki Ośrodek Kultury, ul. Dolna Panny Marii 3
Kategoria Akcja

Pokaz spektaklu „Czerwone piwo na białą sukienkę”, dyskusja na temat patriotyzmu we współczesnym świecie i warsztaty teatru obrzędowego to program trzeciego spotkania z przedstawicielami grupy teatralnej Fundacji Teatrikon.

Pierwszym punktem wydarzenie jest spektakl „Czerwone piwo na białą sukienkę.”. Aktorzy w niecodzienny sposób połączyli historię z czasów powstania styczniowego, pieśni obrzędowe i współczesny rap.
Następnie przejdziemy do dyskusji „Patriotyzm powstania – rewolucja a ewolucja”. Gdzie każdy widz będzie mógł wyrazić swoją opinię o wydarzeniach sprzed 150 lat, obecnej sytuacji oraz własną refleksję na temat sensu walki, obrzędu i bycia Polakiem w obecnych czasach.
Na zakończenie dla lubiących nowe doświadczenia czekają warsztaty teatru obrzędowego. Tym razem poznamy sens i znaczenie obrzędu w teatrze.

Wstęp wolny.
Patronat honorowy nad projektem „Patriotyzm Powstania – rewolucja a ewolucja” objęli Krzysztof Żuk Prezydent Miasta Lublin oraz Joanna Szołno–Koguc Wojewoda Lubelski.

Powiązane:

Fundacja Teatrikon

Najważniejsze wydarzenia cykliczne