W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Inscenizacja Jarmarku końskiego

Inscenizacja Jarmarku końskiego
Data rozpoczęcia 2018-09-16
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Muzeum Wsi Lubelskiej, al. Warszawska 96
Organizator Muzeum Wsi Lubelskiej
Udział Płatny
Koszt udziału 12 zł/ 6 zł
Kategoria Inscenizacja

Niedziela, 16 września, w Muzeum Wsi Lubelskiej będzie nie lada gratką dla miłośników koni i dawnych tradycji. W atmosferę targu końskiego z lat 20-tych i 30-tych XX wieku, nawiązującego do historycznych targów łęczyńskich i piaseckich, wprowadzi uczestników bogata galeria postaci spektaklu.

Podczas inscenizacji Jarmarku końskiego pojawią się członkowie komisji targowej: weterynarz badający zdrowie i świadectwa zwierząt oraz dziedziczki z okolicznych majątków, które zapisują wszelkie dane. Nie zabraknie gospodarza terenu, który otwiera i zamyka targ, prezentuje konie oraz zapowiada sprzedających i kupujących. Na oczach widzów odtworzone zostaną scena targowania się o konia oraz wieńczący całość litkup – tradycyjne opijanie wódką zawartej transakcji. Na jarmarku nie zabraknie pokazów i prezentacji koni, pozwalających zobaczyć zwierzę w ruchu, sprawdzić jego temperament oraz pokazać wszelkie jego walory oraz wady. Zaprezentowana zostanie również próba siły, czyli tzw. uciąg (pociągnięcie żeleźniaka z obciążeniem), który pozwala zdecydować czy koń sprawdzi się w cięższych pracach polowych. Przy okazji wydarzenia będzie można przypatrzeć się pracom kowalskim i rymarskim.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej