W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Integrujące zajęcia plastyczne | Majowy stroik

Integrujące zajęcia plastyczne | Majowy stroik
Data rozpoczęcia 2023-05-27
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 7, sala warsztatowa – parter
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Warsztaty Kultury zapraszają na zajęcia integracyjne organizowane w ramach programu Przystań Świętego Mikołaja!

Na uczestników czekają fascynujące warsztaty, podczas których poznają technikę malowania na wodzie, stworzą własne, pięknie pachnące świece oraz wyczarują niepowtarzalne kartki okolicznościowe. Dodatkowo to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu w miłym towarzystwie, rozwijając przy tym swoją kreatywność i zmysł artystyczny. 

Program

Ebru – malowanie na wodzie

Ebru to tradycyjna turecka sztuka zdobienia papieru, która polega na tworzeniu wzorów przy pomocy farb rozprowadzanych pędzelkami na wodzie zagęszczonej tłustą substancją. Tą techniką zdobi się papier zwany tureckim lub marmurkowym. Podczas warsztatów uczestnicy będą uczyć się stosowania tej techniki pozwalającej tworzyć efektowne, fantazyjne i niepowtarzalne wzory.
Kiedy: 8 maja 2023 r., godz. 15.00–17.00
Dla kogo: dla dzieci i młodzieży w wieku 5–17 lat mówiących w języku polskim lub ukraińskim wraz z pełnoletnim opiekunem

Bransoletki z koralików

W trakcie warsztatu uczestnicy wykonają wyjątkowe ozdoby na rękę, używając koralików w różnych kolorach, kształtach i wielkościach.
Kiedy: 10 maja 2023 r., godz. 15.00–17.00
Dla kogo: dla dzieci i młodzieży w wieku 5–17 lat mówiących w języku polskim lub ukraińskim

Warsztat malowania doniczek glinianych

Półki w sklepach ogrodniczych uginają się pod ciężarem niezliczonej ilości ozdobnych doniczek różnej wielkości. Nic dziwnego – doniczka to ważny element dekoracyjny naszego domu. Podczas warsztatów uczestnicy staną się dekoratorami – będziemy bawić się formą, kolorem, motywami i fakturami tak, aby ozdobione i upiększone przez nas przedmioty cieszyły nasze oczy za każdym spojrzeniem.
Kiedy: 11 maja 2023 r., godz. 15.00–17.00
Dla kogo: dla dzieci i młodzieży w wieku 5–17 lat mówiących w języku polskim lub ukraiński

Warsztat tworzenia świec

Warsztaty, w trakcie których uczestnicy stworzą świece z wosku sojowego i olejków eterycznych. Wykonane własnoręcznie świeczki z wybraną kompozycją zapachową to miły akcent w domowym otoczeniu lub świetny prezent dla kogoś bliskiego. Świece zapachowe stanowią element aromaterapii, pozytywnie wpływają na nasz nastrój i emocje, o czym przekonamy się podczas warsztatów.
Kiedy: 15 maja 2023 r., godz. 15.00–17.00
Dla kogo: dla dzieci i młodzieży w wieku 5–17 lat mówiących w języku polskim lub ukraińskim wraz z pełnoletnim opiekunem

Drewniane układanki

Warsztaty rozwijające spostrzegawczość, myślenie przestrzenne i umiejętności ruchowe. Podczas warsztatów dzieci wykonają rysunki na sześciennych drewnianych klockach, które będą działały na zasadzie układanki niespodzianki. Za pomocą kolorowych farb dzieci pomalują ściany klocków w fantazyjne wzory i kształty, z których następnie będą tworzyły różnorakie kompozycje.
Kiedy:17 maja 2023 r., godz. 15.00–17.00
Dla kogo: dla dzieci i młodzieży w wieku 5–12 lat mówiących w języku polskim lub ukraińskim

Warsztat tworzenia kartek okolicznościowych

Autorskie pocztówki to najlepsza pamiątka dla najbliższych, szczególnie w czasach emotek i druku cyfrowego. 
Kiedy: 22 maja 2023 r., godz. 15.00–17.00
Dla kogo: dla dzieci i młodzieży w wieku 5–17 lat mówiących w języku polskim lub ukraińskim

Eko portrety

Portrety z tektury to pomysł na ciekawą i kreatywną pracę plastyczną. Uczestnicy za pomocą ograniczonej liczby materiałów takich jak tektura i flamastry stworzą ciekawe prace plastyczne.
Kiedy: 24 maja 2023 r., godz. 15.00–17.00
Dla kogo: dla dzieci i młodzieży w wieku 5–12 lat mówiących w języku polskim lub ukraińskim

Majowy stroik

Warsztat, podczas którego uczestnicy stworzą roślinne dekoracje, które ozdobią wnętrza domów. Do kompozycji wykorzystany zostanie tatarak i brzozowe gałązki, które dawniej były używane do ozdabiania, czyli „majenia” domów na Zielone Świątki.
Kiedy: 27 maja 2023 r., godz. 11.00–13.00
Dla kogo: dla dzieci i młodzieży w wieku 7–17 lat mówiących w języku polskim lub ukraińskim wraz z pełnoletnim opiekunem

Gram w zielone!

Warsztat pachnący świeżymi ziołami, podczas którego uczestnicy będą pracować z żywymi roślinami. W trakcie spotkania dzieci poznają popularne zioła, ich właściwości oraz praktyczne zastosowanie roślin w kuchni, kosmetyce i lecznictwie.
Kiedy: 29 maja 2023 r., godz. 15.00–17.00
Dla kogo: dla dzieci i młodzieży w wieku 5–17 lat mówiących w języku polskim lub ukraińskim wraz z pełnoletnim opiekunem


Zapisy: przez formularz online, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Prowadzące: Kateryna Kudiukina, Magda Zaworska

Projekt finansowany przez Fundację Świętego Mikołaja w ramach programu Przystań św. Mikołaja.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej