W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF IV Charytatywny Maraton Koncertowy "Młodzi Muzycy - Muzykom Seniorom"

Data rozpoczęcia 2008-06-17
Godzina rozpoczęcia 09:00
Miejsce Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna im. Karola Lipińskiego, ul. Muzyczna 10
Kategoria Koncert

Dwa razy do roku w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. w Lublinie odbywa się cykl koncertów charytatywnych, podczas których sprzedawane są bilety - cegiełki na budowę Domu Muzyka Seniora w Kątach w gminie Góra Kalwaria k/ Warszawy. Koncertują młodzi muzycy Lublina - uczniowie szkoły muzycznej, soliści, zespoły kameralne, orkiestry, chóry, ostatnio dołączyli studenci Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS i młodzi dyrygenci, którzy w ramach Maratonu poprowadzili swoje koncerty dyplomowe.
Maraton został doceniony przez fundację "Dom Muzyka Seniora" - muzycy z Lublina zostali włączeni w złotą listę darczyńców obok takich artystów jak Krzysztof Penderecki, Antoni Wit, Wojciech Kilar, Sinfonia Varsovia, Krzysztof Jakowicz, Wiesław Ochman czy Grupa MoCarta.
Pomysłodawcą Maratonu jest Monika Mielko - adiunkt w Zakładzie Chóralistyki Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, która wspólnie z dyrektorem OSM I i II st. w Lublinie Zbigniewem Trochimiukiem objęła kierownictwo nad całą imprezą . Organizatorami są: Lubelski Oddział PZChiO, SPAM, Instytut Muzyki UMCS i OSM I i II st. w Lublinie, patronat medialny Kurier Lubelski i Polskie Radio Lublin.
======================================
PLAN KONCERTÓW
- Koncert Pierwszy (godz. 9.00) to prezentacja najmłodszych uczniów - usłyszymy i zobaczymy m. in. interpretacje ruchowe do piosenek dziecięcych i kilkanaścioro instrumentalistów – najmłodszych solistów, duety i małe zespoły kameralne (na widowni powitamy uczniów i pedagogów lubelskich szkół podstawowych)
- Koncert Drugi (godz. 11.00) i Koncert Trzeci godz. (godz.12.30) – prezentacja uczniów starszych – tu również usłyszymy solistów z akompaniatorami i muzykujących zespołowo młodych instrumentalistów (koncert przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów i liceów lubelskich)
- Koncert Czwarty (godz. 15.30) - ciąg dalszy występu młodych muzyków z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st.
I wreszcie Koncert Piąty (godz 17.00) to występ Orkiestry Kameralnej OSM II st. na co dzień pracującej z prof. Teresą Krasowską, Orkiestry Symfonicznej OSM II st. zwykle występującej pod batutą prof. Lucjana Jaworskiego, Big Bandu mgr Tomasza Momota z Instytutu Muzyki UMCS i przygotowanego przez prof. Elżbietę Krzemińską Chóru Politechniki Lubelskiej Tu profesorowie, podobnie jak słuchacze będą obserwatorami dyrygentów - dyplomantów Instytutu Muzyki WA UMCS.

Wszystkie koncerty odbywają się w Sali Koncertowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przy ul Muzycznej 10.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne