W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Jacek Wojciechowski. Malarstwo. Wystawa retrospektywna z okazji jubileuszu 40-lecia pracy twórczej

Jacek Wojciechowski. Malarstwo. Wystawa retrospektywna z okazji jubileuszu 40-lecia pracy twórczej
Data rozpoczęcia 2022-04-01
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1 | City Project -1
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Wystawa retrospektywna z okazji 40-lecia twórczości Jacka Wojciechowskiego prezentująca prace powstałe w latach 1998–2022 r. Artysta od 2011 roku jest profesorem sztuk plastycznych. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem, a także grafiką komputerową i ilustratorstwem. Wziął udział w ponad 60 wystawach zbiorowych w Francji, Holandii, Niemczech, Polsce, USA i na Węgrzech. Zorganizował  29 wystaw indywidualnych, jest laureatem 15 nagród i wyróżnień.

Patrzcie uważnie na każdy detal, drobiazg, na kolor, który określa klimat obrazu, na kompozycję, która przekazuje dramaturgię całości, na materię – plamy, kreski, chropowatości…  Czytajcie tytuły, którymi opatruję moje prace,  bo one mówią o tym, co dojrzewało w mojej głowie podczas długiej pracy nad każdym z obrazów 
Jacek Wojciechowski

Wystawa otwarta do 22 maja 2022
wystawa czynna: wtorek-czwartek | 13.00-18.00;  piątek-niedziela  | 12:00-18:00

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej