W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Jak badać kulturę w oparciu o dane według Medialab Katowice

Jak badać kulturę w oparciu o dane według Medialab Katowice
Data rozpoczęcia 2019-04-12
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału zgłoszenia przez formularz on-line
Kategoria Spotkanie

Warsztaty Kultury w Lublinie serdecznie zapraszają na prezentację „Jak badać kulturę w oparciu o dane”, prowadzoną przez Karola Piekarskiego z zespołu Medialab Katowice. Wydarzenie odbędzie się w ramach Inkubatora Animacji Kultury i jest w pierwszej kolejności skierowane do pracowników oraz współpracowników instytucji kultury i organizacji pozarządowych, działających w obszarze kultury. Na spotkanie zapraszamy także osoby organizujące i promujące wydarzenia kulturalne, badaczy kultury i miasta, aktywistów miejskich, urzędników i twórców polityk kulturalnych, projektantów, programistów, analityków danych i innych profesjonalistów zainteresowanych wykorzystaniem danych. 

Jak badać kulturę w oparciu o dane

Co dane mówią o kulturze? Jak zbierać i analizować dane dotyczące wydarzeń? Badania oparte na danych (data-driven) ułatwiają odkrywanie niedostrzeganych dotąd trendów i zależności w ekosystemie kultury, powiązanych ściśle z innymi aspektami funkcjonowania miasta, takimi jak komunikacja czy style życia mieszkańców. Podczas prezentacji Karol Piekarski przedstawi wyniki badania katowickich wydarzeń i opowie o tym, jakie korzyści przynosi badaczom kultury współpraca z projektantami, programistami i badaczami danych. Podsunie również pomysły na to, jak własnymi siłami rozpocząć gromadzenie i analizę danych, które pozwolą lepiej zrozumieć i zaplanować działania zarówno małej organizacji, jak również dużej instytucji kultury.

Karol Piekarski – kulturoznawca, badacz internetu i kultury cyfrowej, dyrektor programowy Medialabu Katowice. Realizuje interdyscyplinarne projekty badawcze i wystawiennicze związane z przetwarzaniem i wizualizacją danych na temat miasta, m.in. w ramach międzynarodowej platformy Shared Cities: Creative Momentum, diagnozującej przemiany kulturalne i społeczne w ośrodkach Europy Centralnej.

Zapisy: prosimy o przesyłanie zgłoszeń przez formularz on-line. Udział jest bezpłatny.