W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Jak będę duża, zostanę… GRAFICZKĄ” | Mamórka

„Jak będę duża, zostanę… GRAFICZKĄ” | Mamórka
Data rozpoczęcia 2021-09-18
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 - pracownia warsztatowa (parter)
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Tysiące zdjęć, portretów i autoportretów. Poznamy siebie wszędzie, o każdej porze dnia i nocy. Ale w ciągłym pędzie może nie mamy czasu, by rzeczywiście spostrzec najbliższą i najdroższą nam osobę. Tak, jakbyśmy oglądały ją ten pierwszy raz, jeszcze raz…

Zabawa plastyczna dla Mam i Córek, podczas której po prostu popatrzymy na siebie, ale tak głęboko i uważnie. Później sportretujemy się wzajemnie za pomocą nietypowej techniki prawie-drukarskiej. Ale zamiast dwóch portretów, będziemy mieć jeden…

 

Dla kogo: dla dziewczynek 5-8 lat i ich mam
Zapisy: udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz online, decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc ograniczona

Dominika Czerniak-Chojnacka – graficzka, ilustratorka, plakacistka; doktor sztuk pięknych (2018), asystentka w Pracowni Ilustracji Wydawniczej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, magister etnologii i antropologii kulturowej (2016), z zawodu muzyk instrumentalista, podyplomowo pedagożka. Koordynatorka i pomysłodawczyni ogólnopolskiego projektu promującego niewydane książki autorskie „Regał – spotkania z książką autorską”. Zajmuje się zagadnieniem książki autorskiej, książki obrazkowej, chorób ukrytych i „nową” obrzędowością rodzinną. Pisze wiersze i krótkie teksty, ilustruje, tworzy plakaty i książki autorskie. Prowadzi warsztaty plastyczne z mniejszymi i większymi dziećmi. Współpracuje z licznymi wydawnictwami (m.in. Wydawnictwo Dwie Siostry: książki „Kominiarz/Piekarz” (2017), „Piwnice. Zagadki spod podłogi” (2016); wyd. Babaryba: „Gotujemy. Książka aktywnościowa o kuchni i gotowaniu” (2017); Egmont: „Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka” (2017);  Yoon’s Publishing Office, Korea: „Scribble book”(2017), „Feelings book” (2017); Wydawnictwo Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu: „Segregator obecności. Niecodzienność” Sławomir Kuszczak (2017), itd.), magazynami (KUKBUK, „Twoje Dziecko”, hellozdrowie.pl), bibliotekami i licznymi ośrodkami kultury, dla których projektuje rozbudowane identyfikacje wizualne, plakaty i materiały promocyjne.

https://czerniakzly.tumblr.com/