W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Jak o swoim otoczeniu myślą Duńczycy? I czym mogą zainspirować lublinian? Spotkanie „Rozmowy o mieście”

Data rozpoczęcia 2019-06-13
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Wspólna Przestrzeń, ul. Kowalska 1
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Jak o swoim otoczeniu myślą Duńczycy? I czym mogą zainspirować lublinian? Spotkanie „Rozmowy o mieście”Kopenhaskie "Górki Czechowskie" czyli naturalistyczny park Amager Faelled, otwarte place zabaw, szkoła bez ogrodzeń, skrzyżowania dla pieszych, park Superkilen, greenway'e – rozwiązania sprawdzające się w Danii można przenieść na lubelski grunt. 

Tylko jak to zrobić? I które pomysły są warte rozważenia? O tym chcemy porozmawiać na 18. spotkaniu z cyklu „Rozmowy o mieście”. W tym celu przyjrzymy się ciekawym miejscom w Kopenhadze - mieście stającym się powoli światową marką dobrej przestrzeni miejskiej.

Inspiracje z Kopenhagi są plonem wizyty przedstawicieli Forum Kultury Przestrzeni i Architektury Krajobrazu KUL u prof. Jana Gehla będącego "twarzą" przemiany Kopenhagi w "miasto szczęśliwe".

Porozmawiamy również o samym Lublinie – nie tylko o problemach urbanistycznych, ale również o miejscach pięknych, niekiedy ukrytych, które warto zobaczyć. Chcemy też zachęcić mieszkańców, by chwalili się takimi przestrzeniami i zgłaszali je do konkursu "Skarby Kultury Przestrzeni".

Spotkanie poprowadzi Marcin Skrzypek.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne