W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Jaka jest przyszłość eksportu muzyki - dyskusja

Jaka jest przyszłość eksportu muzyki - dyskusja
Data rozpoczęcia 2022-07-09
Godzina rozpoczęcia 14:00
Miejsce Warsztaty Kultury, Grodzka 7 – patio
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Dyskusja

Jaka jest przyszłość eksportu muzyki? – dyskusja

Spotkanie w j. angielskim

 

Oczekiwania względem międzynarodowej aktywności artystów rosły na większości rynków przez lata proporcjonalnie do możliwości jakie pojawiły się w związku z coraz łatwiejszym i tańszym podróżowaniem, aktywnością muzyków w internecie, lepszym zarządzaniem wizerunkiem czy popularnością w serwisach streamingowych. Wyrastały kolejne formaty prezentacji wschodzących talentów oraz coraz to nowe festiwale showcaseowe pokazujące potencjał zarówno samych artystek i artystów, jak i krajów czy regionów. Ten dynamiczny wzrost i pełen nadziei czas dla rynków rozwijających się jak np. rynek polski, brutalnie i w zasadzie z dnia na dzień przerwała globalna pandemia Covid-19, a następnie kryzys ekonomiczny, zmiany legislacyjne (np. związane z Brexitem) czy modyfikacja priorytetów w kontekście wojny w Ukrainie. Wraz z zaproszonymi gośćmi postaramy się zdefiniować punkt w którym się znaleźliśmy, przeanalizować jego pozytywne i negatywne konsekwencje dla środowisk artystycznych, przyjrzeć się sytuacji w poszczególnych krajach, rozważyć potrzeby nowych czasów oraz poszukać kierunków, które wyznaczą możliwe dziś obszary międzynarodowej aktywności zawodowej muzyków.

Prowadzenie: Michał Hajduk (Instytut Adama Mickiewicza / Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach)

Uczestnicy: Bryndís Jónatansdóttir (Iceland Music), Marek Hojda (Music Export Poland), Klara Andersson (Fågelle), Radosław Chudzio (Fource Entertainment), Gosia Kiełtyka-Gracz (Mad.G Management)

Spotkanie pod patronatem Music Export Poland

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia 2022.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej