W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Jan Hussakowski: Prometeusz
Data rozpoczęcia 2020-12-08
Godzina rozpoczęcia 19:00
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

Premiera online jednego z postpandemicznych spektakli o nadziei z cyklu „I co teraz?”, prezentowanego w ramach 25. Konfrontacji Teatralnych.

Czasy mamy niezwykłe. Od lat słyszymy, że możemy „wziąć los w swoje ręce”. Czy to nie oszustwo? Zupełnie inaczej o Losie, Konieczności i Przeznaczeniu myśleli antyczni grecy. W obecnym momencie, kiedy wszyscy jesteśmy pogubieni, nie wiemy co myśleć, co możemy robić, staramy się na to dawne myślenie spojrzeć na świeżo. Czy jesteśmy tylko pionkami przesuwanymi po planszy? Jeżeli założymy że nie mamy wolnej woli, to jaka nadzieja dla nas zostaje. Co dla nas, tutaj, współczesnych może być poruszającego i aktualnego w micie o Prometeuszu?
Ten projekt to nasza próba szybkiego zmierzenia się z tym klasycznym tekstem teatralnym. Oprócz tekstu Ajschylosa, będą pojawiać się również cytaty z innych, wielkich dzieł literatury. Stworzyliśmy na bazie Prometeusza pewną intuicyjną mapę myśli. Sam projekt, przez zawirowania losu, co chwilę się zmieniał, od tekstu, przez obsadę aktorską, po formę pokazu. Mieliśmy z Państwem spotkać się „oko w oko”, na scenie, „na żywo”. Niestety wirus, który krąży w powietrzu uniemożliwił nam to spotkanie, ale my się nie poddajemy i pełni nadziei na spotkanie, będziemy na Państwa czekać w piątek 30.10 w Centrum Kultury w Lublinie. W formie… no cóż, nie do końca fizycznej… Jednak wszystko, co Państwo zobaczą będzie działo się „na żywo”, tu i teraz – wydaje nam się, że ta jakość jest właśnie esencją teatru.

Jan Hussakowski

Jan Hussakowski – aktor, reżyser. Ukończył Wydział Aktorski krakowskiej PWST filii we Wrocławiu. W czasie studiów był związany z Instytutem im. J. Grotowskiego we Wrocławiu. Obecnie studiuje na V roku Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie. Debiutował spektaklem Jakoś to będzie. Spektakl o robotach na podstawie algorytmów komputerowych w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. Reżyserował m.in. Reality Show(s) Kabaret o rzeczach strasznych w Teatrze im. J. Kochanowskiego w Opolu, za który otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera na festiwalu m-teatr w Koszalinie 2019.
Był asystentem Eimuntasa Nekrosiusa przy Ślubie w Teatrze Narodowym w Warszawie oraz Mariusza Trelińskiego przy Halce w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. Najnowsze spektaklu: Antygona w Nowym Jorku realizował w Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie, Wzór na Pole Trójkąta w Teatrze Nowym w Słupsku na zamówienie Festiwalu Nowe Epifanie, oraz spektakl otwarcia XIV Festiwalu Gombrowiczowskiego, Pornografia w Teatrze Powszechnym w Radomiu.

Aby zobaczyć spektakl wystarczy wysłać e-maila na adres
W tytule maila prosimy o podanie tytułu spektaklu, który chcą Państwo obejrzeć. Zgłoszenia będą przyjmowane do piątku (5.12) do godziny 12.00. Później na Państwa adresy e-mail trafi kod, który aktywny będzie do 31.12.2020.
Prosimy o czujność w korzystaniu ze swojej poczty mailowej, sprawdzając także otrzymane wiadomości w folderach „Spam”, „Inne”, „Oferty” etc.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej