W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Jan Kondrak "Wesoły Ataman"
Data rozpoczęcia 2019-03-27
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Płatny
Koszt udziału I - 40 zł, II - 30 zł, III – 20 zł, stojące - 15 zł "We
Kategoria Koncert

"Wesoły Ataman" to program zupełnie nowy, z niewielką domieszką utworów które ukonstytuowały wizerunek sceniczny Jana Kondraka. Chodzi o piosenki takie jak Ataman, Piosenka w samą porę, czy Za nic do dodania. 
Gros programu to najnowsze piosenki o profilu humorystycznym i satyrycznym. Pisane do prezentacji w kabarecie muzyczno-literackim Dolina Prapremier, który działa w Służewskim Domu Kultury w Warszawie i skupia warszawskich autorów najmłodszego pokolenia głównie(Aga Ozon, Ida Dzik, Mirka Szawińska, Andrzej Dębowski). Jan Kondrak jest pomysłodawcą przedsięwzięcia i współprowadzącym program wraz z Kubą Sienkiewiczem. Charakter całości Wesołego Atamana jest ukłonem w stronę śmiałej tezy, że ludzie wolą śmiać się niż płakać. Choć powodów do tego drugiego też nie zabraknie,to przeważa jednak uśmiech.

Jan Kondrak to głos - wielki głos. Co do skali i siły pewnie największy spośród polskich głosów bardowskich. Jest cenionym autorem i kompozytorem. Pisze dla siebie i innych, na przykład dla Marka Dyjaka. Kojarzony z wyjątkową piwnicą artystyczną jaką jest Lubelska Federacja Bardów, której jest współzałożycielem. Ma na koncie jedenaście płyt z LFB i osiem solowych dokonań. Z klasą sięga po klasykę piosenki autorstwa Leonarda Cohena, Boba Dylana, Edwarda Stachury, Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Stinga czy Jacka Kaczmarskiego. Zdobywca nagród na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu i świnoujskiej FAMY.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej