W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Jarmark rękodzielniczy
Data rozpoczęcia 2016-08-12
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Stare Miasto
Organizator Warsztaty Kultury
Kontakt e-mail: biuro@jarmarkjagiellonski.pl
Udział Bezpłatny
Kategoria Festiwal

Twórcy ludowi zaprezentują rzemiosło, eksponując wyroby rękodzielnicze na straganach rozstawionych na terenie Starego Miasta. W Jarmarku weźmie udział blisko 300 twórców z Polski, Ukrainy, Białorusi, Słowacji i Litwy. Tematem przewodnim tegorocznego Jarmarku Jagiellońskiego jest plastyka zdobnicza.

Jarmark to nie tylko handel, ale przede wszystkim prezentacja tradycji rękodzieła i sztuki ludowej. Na straganach można będzie znaleźć m. in.: plastykę zdobniczą, rzeźbę z drewna i gliny, malarstwo ludowe, ikony, wyroby kowali, kosze z wikliny, rogożyny, ozdoby wyplatane ze słomy i z drutu, koronkę klockową, haft, także zabawkę ludową, kapelusze słomiane, wyroby garncarzy z Huculszczyzny, Połtawy, Litwy i Słowacji. Bogactwo wyrobów pozwala dostrzec różnice i podobieństwa pomiędzy poszczególnymi regionami etnograficznymi.
Czas trwania: 12.00 - 18.00