W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Jazz w CSK | Koncert: Michał Barański „Masovian Mantra”

Jazz w CSK | Koncert: Michał Barański „Masovian Mantra”
Data rozpoczęcia 2023-02-16
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Udział Płatny
Kategoria Koncert

Autorski jazzowy projekt Michała Barańskiego łączący elementy folkloru polskiego i indyjskiego, w towarzystwie muzyków na najwyższym poziomie. Z gościnnym udziałem izraelskiego gitarzysty Shachara Elnatana, którego debiutancką płytę produkował Avishai Cohen.

Wielokrotnie koncertował w USA, m.in.: w słynnym klubie Knitting Factory w Nowym Jorku, Jazz Bakery w Los Angeles, Berklee Performance Center w Bostonie, Vail Jazz Festival w stanie Colorado, Portland Jazz Festival w stanie Maine. W 2014 roku został nominowany do nagrody Akademii Fonograficznej "Fryderyk" w kategorii Artysta Roku Jazz. W latach: 2008, 2013, 2014, 2017, 2019, 2021 został wybrany przez czytelników i krytyków magazynu Jazz Forum najlepszym kontrabasistą roku. Skład: Shachar Elnatan- gitara, śpiew; Michał Tokaj - fortepian, instrumenty klawiszowe; Michał Barański - kontrabas, gitara basowa, konnakol vocal percussion; Łukasz Żyta - perkusja.

Bilety w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej