W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Joanna Lewandowska / Niebo dla złodziejek

Joanna Lewandowska / Niebo dla złodziejek
Data rozpoczęcia 2019-06-16
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Lubelskie Centrum Konferencyjne, S2
Organizator Lubelski Salon Artystyczny
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie CSK
Kategoria Festiwal

Joanna Lewandowska - artystka utalentowana i wszechstronna. Choć najbliższy jest jej nurt tzw. poezji śpiewanej i piosenki aktorskiej, Joanna wymyka się wszelkim klasyfikacjom i ograniczeniom. Odnajduje się w rocku, bluesie, jazzie.

Niezwykła muzykalność i ekspresja głosu sprawiają, że każdym dźwiękiem porywa słuchacza do niezwykłego świata. Czasem mówi o sobie „złodziejka piosenek” – wyszukuje perełki, odnajduje trzecie i czwarte dno zakurzonych tekstów, przeżywa je po swojemu i oddaje ludziom z całym ładunkiem emocji i uczuć. Jej interpretacje tekstu i muzyki burzą emocjonalny spokój słuchacza i każą usłyszeć wiele myśli od nowa. Nawiązując do tego określenia, stworzyła album „Niebo dla złodziejek”, będący podsumowaniem jej pracy artystycznej. Na koncert składają się piosenki skradzione A. Osieckiej, Z. Wodeckiemu, A. Zausze, czy A. Poniedzielskiemu. Usłyszymy m.in. ikony polskiej piosenki takie jak „Uciekaj moje serce”, „Lubię wracać”, „Wymyśliłem Ciebie”, „Przepraszam że żyję”, czy „Wieża radości, wieża samotności”. Podczas recitalu, artystka wykona także utwory napisane specjalnie dla niej, wśród premier pojawi się m.in. utwór tytułowy „ Niebo dla złodziejek” pióra Marka Bartkowicza do własnej muzyki, „Golgota” Jana Wołka do muzyki norweskiego kompozytora Espena Leitena, a także „Dojrzewanie” z tekstem Marii Guzy.

Wydarzenie jest częścią 6. Prezentacji form muzyczno-teatralnych "Dźwięki słów" >>>

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej