W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Jubileuszowy Koncert Chóru Akademos High School z Międzynarodowego Liceum Paderewski

Jubileuszowy Koncert Chóru Akademos High School z Międzynarodowego Liceum Paderewski
Data rozpoczęcia 2022-06-04
Godzina rozpoczęcia 18:30
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Udział Płatny
Kategoria Koncert

Chór Akademos High School jako jeden z trzech w historii polskiej chóralistyki w marcu bieżącego roku wystąpił na deskach jednej z najsłynniejszych scen świata – Carnegie Hall w Nowym Jorku, zdobywając Złoty Dyplom w „New York Sounds of Spring Festival 2022”. Ten światowej rangi sukces podsumował 15 lat działalności chóru, który jest wizytówką zarówno Szkół Paderewski, jak również Lublina i Polski.

Artyści zaśpiewają dla publiczności Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, świętując swoje piętnastolecie. Na scenie pod dyrekcją dyrygent Elżbiety Niczyporuk wystąpią chórzyści z Międzynarodowego Liceum Paderewski oraz gościnnie: Piotr Selim, dwa chóry z Międzynarodowej Szkoły Podstawowej Paderewski – Akademos Kids i Akademos Junior oraz chór Akademos Teachers. Nie zabraknie również absolwentów chóru Akademos High School.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej