W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Jubileuszowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Lublin" im. W.Kaniorowej

Jubileuszowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Lublin" im. W.Kaniorowej
Data rozpoczęcia 2013-06-22
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce Plac Zamkowy
Kategoria Koncert

Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na: koncert z okazji jubileuszu 65-lecia działalności:
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej, który powstał w 1948 roku i jest obecnie jeśli nie najstarszym to na pewno jednym z najstarszych zespołów w kraju obchodzi w bieżącym roku jubileusz 65-lecie działalności. W ramach programu obchodów tej rocznicy odbyło się już do tej pory szereg koncertów tj. Graj dudka, graj , Grajże grajku, Mały Lublin – Lublinowi.
Zespół wydał nowy dwupłytowy album Grajże grajku z repertuarem mniej i bardziej znanych ludowych melodii i piosenek z różnych regionów we własnym opracowaniu i wykonaniu, wznowił podręcznik autorstwa Wandy Kaniorowej Tańce lubelskie adresowany do choreografów i instruktorów prowadzących zespoły folklorystyczne.
Punktem kulminacyjnym jubileuszu będzie galowy koncert LUBLIN – LUBLINOWI w którym wystąpią wszystkie aktualnie pracujące w Zespole grupy / 17 / a także dawni tancerze.

Wstęp wolny