W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Jubileuszowy wieczór autorski i wystawa grafiki z okazji 80-lecia urodzin: Zbigniew Strzałkowski „Dom pełen marzeń”

Jubileuszowy wieczór autorski i wystawa grafiki z okazji 80-lecia urodzin: Zbigniew Strzałkowski „Dom pełen marzeń”
Data rozpoczęcia 2013-11-05
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Spotkanie

O twórczości Jubilata opowiedzą:

• Dr Anna Mazurek – Temperatura powieści Zbigniewa Strzałkowskiego
• Red. Waldemar Michalski – O odwadze i miłości. Na marginesie poezji Zbigniewa Strzałkowskiego
• Dr Zbigniew Jóźwik – Mierzenie się z linią. Grafika Jubilata.
• Piosenki oparte na tekstach Zbigniewa Strzałkowskiego zaśpiewa Jadwiga Kosiorkiewicz-Księżycka z towarzyszeniem Wiesławy Jusiak (flet) i Grażyny Gałęgi (fortepian)

Miasto na zawsze to antologia dzieł Zbigniewa Strzałkowskiego. Motywem przewodnim Autor ustanowił Lublin, z którym związany jest od wielu lat i który stał się dla Niego małą ojczyzną z wyboru. Twórca zaprasza na artystyczny i intelektualny spacer ulicami miasta. W sposób dla siebie charakterystyczny miejsca znane i te bardziej zapomniane ożywia bogatą metaforyką sięgającą do różnorodnych odczuć sensorycznych. Czytelnik znajdzie tu symboliczne odniesienia do wyższej przestrzeni, której filozofię zrozumieć pozwala własna wrażliwość i wyczucie słowa. (…)

Powiązane:

Dom Kultury LSM