W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Julia Golachowska/Barbara Gryka „tożsamość składa się z rzeczy małych”

Julia Golachowska/Barbara Gryka „tożsamość składa się z rzeczy małych”
Data rozpoczęcia 2019-03-08
Godzina rozpoczęcia 18:00
Data zakończenia 2019-04-19
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Julia Golachowska/Barbara Gryka „tożsamość składa się z rzeczy małych” - wystawa w Galerii Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) i Galerii Labirynt Plaza (ul. Lipowa 13)

Otwarcie: 8.03.2019 (piątek), godz. 18.00 w Galerii Labirynt 2, godz. 19.30 w Galerii Labirynt Plaza

  • Julia Golachowska

Galeria Labirynt 2, ul. Grodzka 3
wystawa czynna do 5.04.2019; wt.-niedz., godz. 15.00-18.00

  • Barbara Gryka

Galeria Labirynt Plaza, ul. Lipowa 13
wystawa czynna do 19.04.2019; wt.-niedz., godz. 12.00-19.00

Julia Golachowska i Barbara Gryka to młode artystki skupiające swoją uwagę na kwestiach społecznych, na problemach oraz kondycji jednostek i grup ludzi. Obie artystki interesują tematy tożsamości i pamięci. Nie szukają ich jednak w wielkich narracjach, pomnikach i polityce, a w rzeczach powszechnych, bliższych ciału – wchodzą do mieszkań i zaglądają do garnka stojącego na kuchni. Tożsamość składa się dla nich z rzeczy małych. Z tego, co widzimy przez okno, co jemy i kto jest naszym sąsiadem/sąsiadką. Wystawa Golachowskiej i Gryki w Lublinie dotyczy miasta, w którym jest prezentowana, powstaje w oparciu o proces rozpoznawania miejsca i nawiązywania dialogu. Zwiedzając Lublin, dużo rozmawiając i spotykając się z różnymi ludźmi, artystki próbują wychwycić cenne drobiazgi i ułożyć z nich swoją opowieść.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej