W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kabaret „Wyjście Awaryjne” - Awaryjny wieczór mikołajkowy

Kabaret „Wyjście Awaryjne” - Awaryjny wieczór mikołajkowy
Data rozpoczęcia 2011-12-05
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Kabaret

Śmiech jest jak sól, życie bez niego nie smakuje
Karol Bunsch

Kabaret „Wyjście Awaryjne” powstał w marcu 2010 r. w V Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie
z inicjatywy trzech nastolatków: Kuby Majewskiego, Darka Szpakowskiego i Łukasza Wójcika.

Mają na swoim koncie:
- dwukrotny występ podczas Spotkań Teatralnych „Zwierciadła” (otrzymali „Krzywe Zwierciadło” 2011)
- nagrodę główną XII Wojewódzkich Spotkań Kabaretowych „Kąkolewisko”
- liczne występy gościnne podczas: uroczystości szkolnych w V Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie, Gali Wolontariatu Europejskiej Stolicy Kultury, Weekendu Artystycznego na Kośminku.

„Awaryjny wieczór mikołajkowy” to autorski pomysł stworzony przez uczniów V Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej- Curie w Lublinie w ramach projektu „LOkomotywy” realizowanego przez Fundację Teatrikon, współfinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jeden wieczór, jedna scena, różne formy działalności kulturalnej - od kabaretu po występy muzyczne – prezentowane przez uczniów „Piątki”. Ta sama grupa uczniów zorganizowała w V Liceum Ogólnokształcącym w dniu 1 kwietnia 2011 r. I Awangardowy Przegląd Satyr i Kabaretów „APSiK”, czyli otwarty konkurs dla grup, zespołów i osób indywidualnych ze szkół ponadgimnazjalnych zajmujących się twórczością kabaretową i satyryczną. Projekt ten miał na celu pokazanie, że oprócz wielu znanych i doświadczonych grup, Lubelszczyzna jest też zagłębiem młodych talentów satyrycznych. Uczniowie mogli poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach oraz porównać swój dorobek kabaretowy na arenie międzyszkolnej.A cała ta przygoda kulturalna zaczęła się od powstania Kabaretu „Wyjście Awaryjne” , który będzie główną atrakcją wieczoru.

Biletem wstępu będą słodycze lub artykuły szkolne, które zostaną przekazane na akcję „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”.

Powiązane:

Dom Kultury LSM